Модульне містечко переселенців у Харкові на проспекті Ландау перевірили монітори від Офісу Омбудсмана України.

Стан приміщень, в яких живуть переселенці, представники Уповноваженого з прав людини назвали небезпечним та непридатним для проживання, йдеться у звіті Офісу Омбудсмана, опублікованому 23 жовтня.

За даними Офісу, у містечку живуть 175 людей, серед них — 75 дітей, 26 людей з інвалідністю. Люди живуть у дев'яти одноповерхових приміщеннях квартирного типу та в одному гуртожитку — інші приміщення в аварійному стані, йдеться у звіті.

Приміщення модульного містечка у Харкові непридатні для проживання — Офіс Омбудсмана

"Приміщення забезпечені електропостачанням та водою, укомплектовані електроплитами, бойлерами, електричними батареями, санвузлами. В окремому пральному блоці встановлено три пральні машини, з яких працює дві", — сказано у повідомленні Офісу Омбудсмана.

"Стан приміщень, в яких мешкають люди, не тільки непридатний, але й небезпечний для проживання. У приміщеннях відсутня вентиляція, через що утворюється конденсат і задуха. Вхідні групи до приміщень, де проживають люди з обмеженням руху, не обладнані пандусами та поручнями. Туалетні кімнати та кухонні приміщення також не прилаштовані для людей на візках та милицях", — сказано у звіті.

Читайте також: "З пластика людей мають витягнути". Чому переселенці вже сім років живуть у модульних містечках

На умови проживання представникам Офісу Омбудсмана мешканці містечка не скаржилися.

"За результатами проведеної перевірки до органу місцевого самоврядування будуть направлені рекомендації щодо усунення недоліків", — йдеться у повідомленні Уповноваженого з прав людини.

Що відомо Модульне містечко відкрито у Харкові в січні 2015 року за підтримки уряду Німеччини. Строк експлуатації приміщень модульного містечка закінчився у 2017 році.

Джерело