У суботу, 23 жовтня, гелікоптером медичної евакуації здійснили другу поспіль евакуацію. Із лікарні у Буську евакуювали хворого із черепно-мозковою травмою.

Про це Суспільному повідомила речниця Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги Тетяна Андрєєва.

"Чоловікові 50 років. Він отримав відкриту черепно-мозкову травму та субарахноїдальний крововилив, тобто крововилив у мозок. Його лікували у Буській ЦРЛ. Через те, що стан чоловіка погіршувався, прийняли рішння транспортувати його до Львова", — каже Тетяна Андрєєва.

До лікарні у Львові медичним гелікоптером доставили чоловіка із важкою травмою голови

Медичний гелікоптер приземлився на дорозі біля Буська та звідти транспортував хворого до Львівської лікарні швидкої допомоги.

Що відомо 22 жовтня до львівської дитячої лікарні, що на вулиці Пилипа Орлика, на гелікоптері медичної евакуації доставили 7-річну дитину із судомами. Пілотний проєкт із аеромедичної евакуації на Львівщині стартував у квітні цього року. Тоді транспортували людей гелікоптером надзвичайників. У червні гвинтокрил забрали на планове технічне обслуговування. Відтоді польоти припинилися. 1 жовтня евакуацію відновили — гелікоптер надала поліція. До кінця цього року на проєкт виділили близько 15 мільйонів гривень. Його фінансує поліція спільно із Міністерством охорони здоров’я. Про це розповів керівник екстреної медичної допомоги Львівщини Андрій Васько. Проєкт із аеромедичної евакуації охоплює 7 західних областей: Львівську, Закарпатську, Волинську, Івано-Франківську, Рівненську, Чернівецьку та Тернопільську. Спеціальні медичні бригади та екіпажі вилітатимуть на виклики у екстрених випадках. Пріоритет у допомозі надають хворим із гострою затримкою кровообігу, розладами серцево-судинної системи та порушеннями мозкового кровообігу. А також людям з опіками понад 20% площі поверхні тіла, травмами хребта, пораненнями шиї, грудної клітки, черевної порожнини, переломами двох та більше кісток, черепно-мозковими травмами чи загальною гіпотермією.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

Джерело