Ексклюзивний коментар тренерки українського гімнаста для Суспільне Спорт.

Ілля Ковтун став бронзовим призером дорослого чемпіонату світу зі спортивної гімнастики. 18-річний спортсмен посів третє місце в особистому багатоборстві, завоювавши для України першу медаль на турнірі.

Ковтун дебютував на дорослому чемпіонаті світу і за підсумками кваліфікації потрапив у два фінали. В особистому багатоборстві він став третім, а попереду у нього ще виступ у фіналі на поперечині.

Як 18-річний Ілля Ковтун виграв медаль дорослого чемпіонату світу з гімнастики: коментар тренерки Читайте також: 18-річний українець Ілля Ковтун завоював дебютну "бронзу" чемпіонату світу зі спортивної гімнастики

18-річний гімнаст став лише другим українцем в історії, який здобув медаль в особистому багатоборстві на чемпіонаті світу. У 2019 році це вдалося Олегу Верняєву, який також виграв "бронзу".

Після фіналу у чоловічому багатоборстві Суспільне Спорт взяло коментар у особистої тренерки Ковтуна Ірини Надюк. Вона розповіла про підготовку Ковтуна до виступу у фіналі багатоборства та яким чином гімнасту вдалося відновитися після дебюту на Олімпійських Іграх.

Про третє місце на чемпіонаті світу

"Головний тренер збірної України Геннадій Сартинський одразу прораховував, що Ілля є претендентом на третю позицію з багатоборства. Ми сподівалися на це, але для того, щоб посісти цю позицію, йому потрібно було виконати усю свою програму на максимум. На коні Ілля мав похибки, через що не виконав усю базу, також [помилки] були на брусах".

"Після брусів почалися хвилювання, що його можуть зсунути з третьої позиції інші спортсмени. Але Ілля добре впорався на поперечині і отримав найвищу оцінку на сьогоднішній день у цьому виді. Це дало йому можливість піднятися на третю сходинку. Щодо моїх відчуттів, то поки немає такого розуміння, що він третій у багатоборстві на чемпіонаті світу. Попереду ще фінали, і ми поки що не можемо зрозуміти, які він досягнення має. Зараз уся концентрація йде на фінали".

Про підготовку до чемпіонату світу

"Іллі було ще складніше проходити [підготовку до чемпіонату світу], оскільки він не мав зовсім жодного відпочинку. Уже декілька років він працює без перепочинку, і після Олімпійських Ігор так склалося, що він був змушений проходити далі етапи Кубка світу та готуватися на цей чемпіонат. Було складно, оскільки він габаритний юнак, і йому треба більше, аніж іншим гімнастам на відновлення. А у нього цього не було, і тому було складно підвести його до цієї форми. Але ми це все робили під час змагань: він не їхав втомленим як психологічно, так і фізично".

"Функціонально йому було трохи складно, і тому під час змагань його виводили на цю форму, щоб він отримав азарт, щоб з'явився вогник у очах і було бажання набрати максимум і з'явилися сили. Тому ми це все виконували під час змагань, і останні два дні показали, що вдалося".

Чи змінилися навантаження у порівнянні з Олімпійськими Іграми

"Не було ніякого режиму нон-стоп, нас головний тренер відпустив додому на чотири дні, щоб побачилися з рідними. Ми повернулися і знову почалися навантаження. Навіть планували оздоровчий збір в Італії, але він вийшов не оздоровчим, а навчально-тренувальним, займалися по два дні. Тому у нього не було жодного такого періоду [без відпочинку], проходив навантаження, які не зменшувалися".

Про тиск від очікувань щодо здобуття медалі

"Чи був тиск щодо медалі? Ні, ми йшли та виконували завдання головного тренера. Була задача йти на свій максимум. І, як я завжди кажу: "Ілля, ми йдемо і там повинні вмерти". Це була основна задача, що йому і вдалося зробити".

Про конкуренцію на чемпіонаті світу

"Конкуренція у фіналах окремих снарядів буде високою. Тут зібралися найкращі гімнасти зі всього світу, це не якісь там міжнародні турніри, а дуже вагомі змагання. Ілля на помості йшов вслід за олімпійським чемпіоном-2020 [Дайкі Хашімото]. Також тут дуже багато інших титулованих гімнастів, це найкращі спортсмени світу. Тому конкуренція дуже висока, і у нас прогнозувати - це функція головного тренера. Наше завдання - втілювати це у реалії, ми просто будемо намагатися робити свою справу".

Що відомо Ковтун вдруге виграв медаль на рівні дорослих чемпіонатів світу та Європи. У квітні він став бронзовим призером Євро в особистому багатоборстві - другим наймолодшим за всю історію змагань. Читайте також: 17-річний українець Ковтун - другий наймолодший призер в історії Євро з гімнастики у багатоборстві На Олімпійських Іграх у Токіо Ковтун посів 11-е місце в особистому багатоборстві. Крім чемпіонатів світу та Європи, у 2021 році Ковтун став чемпіоном України в особистому багатоборстві, а також здобув 12 медалей на етапах Кубка світу на різних снарядах. У 2019 році Ковтун став бронзовим призером юнацького чемпіонату світу зі спортивної гімнастики в особистому багатоборстві.

Що далі

Неділя, 24 жовтня, 10:25. Опорний стрибок (Назар Чепурний) Неділя, 24 жовтня, 12:35. Вільні вправи (Анастасія Бачинська) Неділя, 24 жовтня, 13:10. Поперечина (Ілля Ковтун)

Джерело