У Кам’янській багатопрофільній лікарні із 32 вузьких спеціалістів, шестеро – молоді лікарі. За словами очільника закладу Костянтина Тамка, до фахівців звертаються пацієнти навіть з інших областей.

Молоді фахівці в пошані: як працює

Пацієнт лікарні Юрій Дробіт розповів, що шкодує, що раніше не звернувся до свого нинішнього лікаря — Вадима Чигирика. У Кам’янському медзакладі чоловік лікується два роки:

"Лікар людяний, приймає всіх, навіть телефонувати можна у будь-який час, як він казав: якщо у критичних випадках. Довіра до молодих лікарів більша, ніж у віці. До старих я звертався, то кажу, що краще б я до молодого зразу звернувся".

Поки Юрій Дробіт чекає свого лікаря-уролога під кабінетом, той оперує пацієнтку: у лікаря-уролога Вадима Чигирика два оперативних втручання за день. На тиждень буває чотири — п'ять:

"Я прийшов з інтернатури, буквально перший місяць я почав оперувати, починав з малоінвазивних оперативних втручань, і з часом набулося досвіду більше", — розповів Вадим Чигирик.

У цій лікарні він працює чотири роки. Саме для нього купили спеціальне обладнання:

"Закупили апарат лапароскопічної хірургії. Це золотий стандарт для того, щоб робити такі операції. Сміливо можу сказати, що на сьогодні у нас тут виконуються 75% тих послуг за якими потрібно їхати в обласну лікарню".

Головний лікар Костянтин Тамко розповів, що "зробив ставку" на молодих фахівців. Але проблема у заробітній платі – вона у молодого фахівця у межах семи тисяч гривень:

"Приємно те, що ця молодь залишається тут. Але повірте, що зараз нелегко адміністрації їх утримати через те, що ті заробітні плати вузьких спеціалістів, наприклад хірурга, уролога, — це в межах п'яти тисяч гривень. Розуміємо, що лікарю, який провчився 8-9 років, прикро отримувати такі кошти".

Головний лікар говорить, що готовий зробити все, щоб утримати молодих фахівців у закладі:

"Пацієнти звертаються більше до молодих фахівців. Можна назвати, що це центр урологічний у Кам’янці. Та, на превеликий жаль, у мене немає можливості взяти ще одного уролога".

Рік у лікарні працює лікар-невропатолог Аліна Захарова. Щодня до неї звертаються із судинними патологіями, підвищеним тиском та остеохондрозом:

"По-різному буває. Від 20 до 50 пацієнтів можуть прийти із медкомісіями й на прийом".

Чоловік лікарки Максим Захаров тут працює лікарем-хірургом. Він на зв’язку із пацієнтами 24/7:

"Хотілося б більше грошей отримувати, але ми зараз підв’язані до НСЗУ, нам вони нараховують зарплату. Я не скажу, що мені їх вистачає, але виходить те, що є. Я працюю 24 години на добу. А як потрібно, то і в суботу приїду чи в неділю".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також На Черкащині почали діяти оновлені правила міжрегіональних перевезень 97 відсотків випадків коронавірусу на Черкащині – штам "Дельта" Вакцинація від грипу та коронавірусу: чи можна черкащанам робити ці щеплення одночасно

Джерело