Жителі полтавського мікрорайону Вороніна від 1 листопада можуть залишитися без електроенергії. Світло їм постачає «Полтаваобенерго», але за допомогою електромереж, що належать «Полтававодоканалу», розповів Суспільному головний енергетик останнього Андрій Шкурат. Водночас грошей за це водопостачальне підприємство не отримує. У «Полтаваобленерго» повідомили: відшкодувати витрати не можуть.

74-річний Микола Кузуб понад пів життя має дачу у полтавському мікрорайоні Вороніна. У цьому літньому будинку, говорить, із родиною мешкає три сезони на рік. 30 вересня чоловік отримав листа про те, що від 1 листопада у мікрорайоні не буде електропостачання.

«Ніколи не було ніякої заборгованості за електропостачання. Все сплачувалося чітко. Ніяких претензій не було. І отримати такі листи – це злочин. Це знущання над людьми», – каже полтавець Микола Кузуб.

«Це знущання над людьми»: 1 листопада полтавський мікрорайон може лишитися без електроенергії

Загалом без світла може залишитися понад чотири тисячі жителів, каже голова громадської спілки «Садівничі товариства Вороніно» Наталія Захарова.

«Кожен із нас має прямий договір із «Полтаваобленерго», згідно з яким кожен із нас своєчасно і в повному обсязі сплачує гроші за тарифами, які включають і доставку. Всі ці роки доставка електроенергії від обленерго здійснювалась по лініях водоканалу. Водоканал довів до нашого відома, що від 1 листопада відключає у жителів масиву електропостачання», – говорить голова громадської спілки «Садівничі товариства Вороніно» Наталія Захарова.

Це роблять тому, що «Полтаваобленерго» не сплачує гроші за транспортування електроенергії, каже головний енергетик «Полтававодоканалу» Андрій Шкурат.

«Полтаваобленерго» подає електроенергію на наше підприємство, ми є основним споживачем, а садівничі товариства є субспоживачами. І за електроенергію, і за її транспортування абоненти сплачують прямими договорами «Полтаваобленерго» та «Полтаваенергозбуту». При цьому, підприємство «Полтававодоканал» повинне отримувати певне відшкодування», – розповідає головний енергетик «Полтавававодоканалу» Андрій Шкурат.

У відповіді на інформаційний запит Суспільного, який підписав голова правління «Полтаваобленерго» Руслан Стройний, повідомили:

«Станом на поточну дату акціонерне товариство не має можливості здійснювати відшкодування. До надання основним споживачем кошторису витрат на утримання мереж ці технологічні витрати покладаються на основного споживача. Після укладення договору та затвердження кошторису буде проводитись відшкодування».

«Полтававодоканал» пропонує два шляхи вирішення проблеми, каже енергетик установи.

«Перший варіант – це укласти договір з нами. «Полтаваоблнерего» повинно укласти договір про спільне використання та відшкодовувати нам витрати. І другий варіант – прийняти на баланс ці мережі. 2008-го року у нас розпочалася переписка з АТ «Полтаваобленерго», тоді було ПАТ «Полтаваобленерго», стосовно передачі на баланс, але віз і нині там», – каже Андрій Шкурат.

Водночас, у «Полтаваобленерго» повідомили, що документами не визначено, яка зі сторін має пропонувати укласти договір. Від водоканалу такої пропозиції не отримували.

«Відсутні законні підстави для відключення. Субспоживачі мають право на захист своїх прав та законних інтересів у судовому порядку», – йдеться у відповіді на запит.

За словами голови громадської спілки «Садівничі товариства Вороніно» Наталії Захарової, до суду жителі звертатимуться, якщо електроенергію таки відключать.

Джерело