Український IT-інвестор, громадський активіст Ілля Кенігштейн розповів про неписане правило для альпіністів: будь-яка гора, навіть найнижча, вимагає до себе поважного ставлення. 

Про це він розповів у програмі Юрія Романенка «Романенко. Бесіди».

Я побачив мертву фантастичну красу на висоті 8000 метрів, і зрозумів, де я перебуваю, - Ілля Кенігштейн

Своє сходження на Манаслу він порівняв з польотом на Марс.

«Існують черги перед Ступенями Хілларі (Еверест), іноді до десятків, а то і сотень людей. Те ж саме було, коли я піднімався на Манаслу. Почався світанок, який мені дуже здорово допоміг, я нарешті побачив, де ми йдемо. Дуже непростими були останні кілька годин у темряві. Коли ми почали підходити до вершини, я побачив мертву фантастичну красу на висоті 8000 метрів, і зрозумів, де я перебуваю. Це як на Марс літати, щось неймовірне», - говорить він.

У цей момент почався великий потік адреналіну, і альпініст зійшов на вершину. Він пояснив, для чого здійснив це сходження.

«У світі існує 14 восьмитисячників, і вісім з них у Непалі. Це останні точки на земній кулі, в яких ти можеш отримати колосальний потік енергії. Заради цього має сенс мучитися, намагатися перебороти самого себе. Після цього ти розумієш, що сил немає. Ти розумієш свої ліміти. І найголовніше, це стало доступним», - зазначає альпініст.

Раніше такі сходження вважалися майже неможливими для звичайної людини.

«Зрозуміло, що потрібно бути здоровим і мати гарну фізичну форму, витривалість. Я до цього досить довго йшов. Але це доступно. Тобі не потрібно 10 років займатися альпінізмом, щоб піднятися на восьмитисячник. Я займаюся бігом і, звичайно, хотів себе перевірити. І всі мої гори до цього - це була певна підготовка. Але будь-яка гора, навіть наша Говерла, вимагає до себе поваги. Більшість смертей сталися якраз через відсутність поваги до гори», - робить висновок Кенігштейн.

Джерело