Коронавірус у пацієнтів проявляється з різними симптомами та ознаками. У людей з легким перебігом хвороби може з’явитися один або два симптоми – на короткий проміжок часу. Один з таких симптомів – головний біль.

Лікар назвала симптом коронавірусу, який говорить про легкий перебіг хвороби

Як завила невролог, доктор медичних наук Маргарита Напрієнко в коментарі для Lenta, головний біль при COVID-19 у людей зі схильністю до мігрені – “сприятлива” ознака.

За словами медика, головний біль при коронавірусі говорить про легку форму захворювання і це підтверджують численні міжнародні дослідження.

“Міжнародні дослідження, що включають велику кількість пацієнтів – близько 55 тисяч, – показали — що наявність головного болю при COVID-19 не є життю загрозливим симптомом. Навіть, скоріше, сприятливим. Іншими словами, головний біль при COVID-19 не асоційований з важкими наслідками”, – пояснила невролог.

Вона зазначила, що є міжнародні дослідження, які виявили, що пацієнти з регулярними головними болями до коронавірусу, під час захворювання цей симптом переносять набагато легше.

“Головний біль при COVID-19 може бути схожим на головний біль напруги (як ніби голова стиснута лещатами, але нудоти та блювоти при цьому немає), так і на мігрень”, – додала лікар.

Вона підкреслила, що, якщо головний біль при коронавірусі супроводжується нудотою і блювотою, як при мігрені – це говорить про те, що перебіг захворювання може бути важким.

Джерело