Черги за пальним розтягаються на сотні метрів

Необдумані кроки роблять не лише в Україні – це тенденція вже загально світова. От в Британії після Брексіту тепер проблеми із пальним. А все через відсутність достатньої кількості водіїв-далекобійників, яких відправили додому. Раніше це були переважно іноземці, тепер у Британії паливна криза. Черги стають ще довшими, пального на заправках ще менше. Армію для допомоги цивільним офіційно не підрядили, але перевели у режим готовності. Чого чекають британські урядовці, дізнавалася журналістка "5 каналу".

18 кроків для подолання паливної кризи розробив уряд Великої Британії. Залучення армії – один з останніх. Військові напоготові і можуть замінити далекобійників та допомогти у перевезенні пального з великих терміналів, де пального не бракує, – на автозаправки. Криза не лише у Сполученому Королівстві, виправдовується міністр транспорту. Каже, водіїв бракує по всій Європі – усе через коронавірус. І закликає людей не скуповувати бензин панічно і не наливати його у пляшки.

Паливна криза у Британії: як уряд стабілізує ситуацію та що кажуть місцеві – сюжет (Відео)

"Ми бачимо перші попередні кроки стабілізації запасів пального. Поки що це буде не дуже помітно у чергах, але це обнадійливий знак. Тож ми пильно спостерігатимемо за цим, перш ніж вдаватися до подальших дій", – наголосив міністр транспорту Великої Британії Грант Шарпс.

Черги за пальним у Британії уже кілька діб рекордні, завдовжки у сотні метрів. Водії стоять у них годинами, але й це не гарантує, що вони куплять бензин. Дехто намагається пролізти без черги чи вирватися наперед навіть застосовуючи зброю. Такі випадки зняли очевидці, які згодом втрутилися у ситуацію і знешкодили зловмисника з ножем.

"Я почав шукати пальне ще напередодні увечері – безрезультатно. Їздив різними вулицями і заправками – нічого. Це божевілля, просто не можу повірити, що бачу таке. Нам продовжують казати, що браку пального в країні немає. Але я впевнений – усі насправді в паніці", – зазначив водій.

Брак далекобійників може спричинити кризу не лише з пальним, а й з іншими товарами, навіть першої потреби. Через брак вуглекислого газу під загрозою виробництво м'яса. Якщо ситуація не поліпшиться, чимало британців не матимуть на Різдво традиційної страви – індички. А якщо і матимуть, то ціна на неї значно зросте. Окрім коронавірусу на брак далекобійників вплинув і Брексіт – вихід Великої Британії з ЄС. У планах уряду – видати 5 тисяч тимчасових віз далекобійникам з-за кордону.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Дивіться також: Плавуча консерваторія: як британці під час пандемії влаштовують концерти на Темзі 

 

Джерело