Крім того, він назвав внутрішню та зовнішню загрози, які можуть негативно вплинути на ринок газу в Україні

Бюджетні установи не можуть споживати газ за комерційною ціною, адже місцеве самоврядування не має таких коштів. Про це в програмі "Дійові особи" на "5 каналі" сказав колишній віцепрем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України (2014-2019) Геннадій Зубко.

"Є висока загроза. Бюджетні установи, зокрема дитсадки, лікарні, публічні установи, які відвідують громадяни, які повинні споживати газ за комерційною ціною. Ми розуміємо, що при вартості 1057 дол. будь-яке місцеве самоврядування не зможе дати тепло в муніципальну сферу по 30 тис. грн. Таких коштів на сьогодні в бюджеті немає", - наголосив Зубко.

Зубко розповів про непосильні ціни на опалення для бюджетних установ  (Відео)

Крім того, він назвав внутрішню та зовнішню загрози, які можуть негативно вплинути на ринок газу в Україні та його споживачів.

"Я б хотів сказати про ті загрози, які існують на сьогодні. Крім того, що є вплив зовнішній - це ринок Європи. Це є вплив того, що український транзит буде економічно не вигідний європейцям після запуску "Північного потоку-2". У нас ще є питання внутрішнє. На сьогодні, якщо навіть уряд ухвалить рішення, що на бюджетні сфери буде фіксована ціна на газ, то зараз не ухвалене рішення, яким чином місцеве самоврядування може реалізувати це. Тут місцеве самоврядування потрапляє на розвилку: з одного боку, вони не можуть використовувати ціну для населення для бюджетних установ, з іншого боку, вони не можуть витримати таку вартість для бюджетних установ", - пояснює політик. 

До того ж він додав: "Таких речей  дуже багато накопичилося. Наприклад, державна аудиторська служба згідно з процедурою, перевіривши місцеве самоврядування, ставить за увагу нецільове використання коштів за фінансування, наприклад, училища. З іншого боку місцеве самоврядування не може не фінансувати, бо це їх діти і вчителі, але на баланс держава не передала".

Нагадаємо, уперше в історії ціна на газ в Європі перетнула позначку в $1 тис. за тисячу кубометрів. Попередній рекорд становив $969 і був встановлений у березні 2018 року, коли Європу накрив легендарний холодний фронт "Звір зі Сходу". Нинішня ціна утворилася через загальний дефіцит блакитного палива у Європі. Німецькі "Зелені" напередодні звинуватили в цьому Росію.

Джерело