Великими монополіями в Україні володіють фінансові групи щодо яких у законопроєкті про олігархів не йдеться

Покращити добробут українців можна, якщо боротися з монополіями, а не з конкретними бізнесменами. Про це у програмі "Дійові особи" на "5 каналі" наголосив колишній віцепрем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України (2014-2019) Геннадій Зубко.

"Боротьба з олігархами це як у старому фільмі Марка Захарова "Вбити дракона". Ми боремося з наслідками, а не з монополіями. Якщо ви запитаєте у перехожого українця, чи потрібно боротися з олігархами він скаже - так. З іншого боку, коли ви запитаєте: "що це дасть тобі?" - кожна людина не зможе дати відповідь. А питання залишається в тому, чи боремось цим законом з монополіями, чи зменшиться вартість електроенергії, чи з'явиться у нас можливість конкуренції, наприклад на ринку хлору?", - зауважив Зубко.

Зубко пояснив, чому

Він пояснив, що великими монополіями в Україні як правило володіють фінансові групи, а тому завдяки так званому антиолігархічному не вдасться побороти негативні наслідки, які монополії створюють. 

"Ми бачимо, що РНБО визначає людину, а у нас може бути фінансово-промислова група, яка володіє монополією, яка створює негативні наслідки, щоб у людей зростали ціни на послуги і сервіс. Я не бачу в цьому законопроєкті результат для українців", - наголосив ексвіцепрем'єр. 

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому ініційований Володимиром Зеленським так званий законопроєкт про деолігархізацію. Голосування у ВР відбулося за спецпроцедурою, внесені депутатами понад тисячу правок навіть не розглянули. Опозиція такі дії провладної партії називає спотворенням регламенту та руйнуванням парламентаризму в країні.

Однак через голосування поспіхом Зе-команда допустила вагомих помилок і тому у Верховній Раді буде переголосування цього законопроєкту. Проблема в тому, що одночасно врахували три (396, 398, 406) правки, які суперечать одна одній.

Варто зауважити, як пояснив депутат Олексій Гончаренко, цей законопроєкт має на меті встановити контроль над засобами масової інформації. А Клімкін заявив, що закон про олігархів у поточній редакції майже автоматично закриє Україні вступ до Євросоюзу і НАТО.

 

Джерело