Ще два житомирських ОСББ – на вулиці Ріхтера, 46 та Чорновола, 4 – заявили про те, що їм не вистачить виділених лімітів газу. Про це Суспільному розповів голова асоціації ОСББ "Жито-мир" Ігор Скоропад.

За його словами, у Житомирі є 10 багатоповерхівок, котрі мають дахові котельні. Очільники ОСББ шести будинків написали звернення з проханням врегулювати ситуацію з лімітами газу, яке 23 вересня на сесії підтримали депутати Житомирської міськради. Упродовж тижня представники ОСББ ще двох багатоповерхівок з даховими котельнями – на вулиці Ріхтера, 46 та Чорновола, 4 – теж заявили про те, що їм не вистачить виділених лімітів газу. У разі перевищення лімітів споживання газу їм доведеться купувати його за ціною у кілька разів вищою від пільгової.

Дахова котельня дев'ятиповерхівки на вулиці Ріхтера забезпечує теплом весь будинок. Голова правління ОСББ Ольга Мельничук кореспондентам Суспільного каже, що сподівається на теплу зиму. Інакше доведеться платити у кілька разів більше – після змін у постанову Кабміну фіксовану ціну на газ для котелень ОСББ скасували.

У Житомирі ще два ОСББ з даховими котельнями заявили про те, що їм не вистачить лімітів газу

"Ми можемо заключити договір на постачання газу із будь-якою організацією, але умови скрізь будуть однакові, бо нас прирівняли до комерційної установи. Таким чином, ми отримуватимемо газ за збільшеною ціною. Ми є побутовим споживачем і не продаємо теплову енергію для прибутку. Ми – некомерційна і неприбуткова організація. Ми використовуємо газ виключно для опалення внутрішньобудинкових мереж та квартир будинку", – говорить Ольга Мельничук.

У договорі з постачальником газу "Нафтогаз Трейдинг" передбачена пільгова ціна у сумі 8 гривень за кубометр, але за цією ціною можна придбати лише визначений обсяг газу. Розрахували його за показниками споживання газу ОСББ у цей же період протягом останніх трьох років. Якщо ж об’єднання цей ліміт перевищить – додатковий об’єм газу купуватиме дорожче. У жовтні ця ціна становитиме 25 гривень за один кубометр. Таке підвищення ціни вже відчули на собі ОСББ, які цілий рік подають гарячу воду у квартири своїх будинків.

"Гаряча вода, яка у нас була до 100 гривень за кубометр, зараз вже перевищує 300 гривень за куб. Люди телефонують мені і скаржаться на такі високі ціни за гарячу воду. Що стосується опалення, то якщо ми вийдемо за ліміт, це буде 50-60 гривень за квадратний метр. Тому ця ситуація є просто катастрофічною для ОСББ. А якщо споживач не буде сплачувати такі ціни за послуги, то ми, відповідно, не зможемо купувати газ у "Нафтогаз-Трейдинг", – розповідає директорка ОСББ "Перемоги 99" Ірина Жуковська.

Ігор Скоропад говорить, що міськрада вже направила звернення до Президента України, Кабміну та НКРЕ із проханням переглянути зміни до відповідної постанови.

"Потрібно внести зміни у нормативні документи стосовно визначення нас, як побутових, а не комерційних споживачів, – каже голова асоціації ОСББ. – Мова йде саме про ОСББ з даховими котельнями. І друге – щоб з договору прибрали норму про цей другий ліміт, який фактично йде по 25 гривень за куб. Сам "Нафтогаз" це зробити не може – він керується нормативними документами Кабміну та НКРЕКП".

Наразі, зі слів Ігоря Скоропада, лімітів газу не вистачає восьми житомирським багатоповерхівкам з даховими котельнями – на вулиці Перемоги, 91 та 99, на проспекті Миру, 3 та 3-Д, на вулиці І. Богуна, 5, Ріхтера, 46, Чорновола, 4 і провулку Київському, 25.

Що відомо У Житомирі планують почати опалювальний сезон з 11 жовтня. Кільком житомирським багатоповерхівкам не вистачає лімітів газу за пільговими цінами – депутати Житомирської міськради підтримали їхнє звернення до керівництва держави.

Джерело