Фонд комунального майна Чернігівської облради отримав дозвіл продовжити строк оренди аптек підприємству "Ліки України" ще на рік. Інформацію Суспільному підтвердив заступник начальника фонду коммайна Сергій Свиридов. Рішення ухвалили сьогодні на засіданні профільної депутатської комісії облради. Приїхали на неї працівники аптек і жителі кількох громад, просили не закривати аптеки і не звільняти фармацевтів. За їх словами, це могло статися, якщо підприємству не продовжили би строк оренди. Директор ТОВ “Ліки України” Ігор Назаренко вважає продовження дії оренди найкращим варіантом для людей.

"Трудовий колектив сьогодні не висловлює інтереси ТОВ, він висловлює інтереси людей. Бо вони звертаються в цю аптеку, вони в них питають: що буде з дитячими ліками? Куди їхати за сильнодіючими та психотропними ліками? Вони у наших спеціалістів питають, а наші спеціалісти доносять – це до депутатів, бо депутати цього не розуміють. Відверто, я іншого шляху, ніж продовження для того, щоб зробити це безболісно для громади та населення не бачу", – говорить директор ТОВ "Ліки України" Ігор Назаренко.

Проти закриття аптек 28 вересня протестували у Шабалинові та Атюші. Місцеві жителі зібрали 1700 підписів. Просили депутатів та облдержадміністрацію зберегти аптеки, адже оренда приміщень спливе через місяць. Нагадаємо, приміщення 27 аптек на Чернігівщині орендує комунальне підприємство “Ліки України”. Три роки тому його майно передали приватному підприємству з такою ж назвою. Це рішення частина депутатів оскаржувала в суді, у прокуратурі відкрили з цього приводу кримінальне провадження. Влітку цього року депутати обласної ради не продовжили оренду. Якщо аптеки в Шабалинові та Атюші закриють, людям доведеться купувати ліки за 30 кілометрів. Ніна Данченкова з Шабалинова регулярно купує ліки в сільській аптеці, бо має кілька хронічних захворювань. За ліками жінці доводиться звертатися і вночі.

"Як аптеки не буде, я тоді пропаща людина. Двадцять років закапую носа, бо задихаюсь. Як нема крапель, бігаю по двору, мені спати не можна", – скаржиться жителька Шабалинова Ніна Данченкова.

Справа “Ліків України”: люди просять не закривати аптеки і продовжити оренду приміщень і обладнання

Працівників аптек попередили про звільнення, бо 29 жовтня спливає термін оренди приміщень, розповідає аптекарка з Шабалинова Валентина Пилипенко.

"У випадку, якщо не продовжать оренди, 29 жовтня аптека закривається. Це ще місяць залишився. От що їм – в офіси заберуть оці шафи, чи що тут їм треба. Оці всі шафи, оце все приміщення вважається як обласної ради. Воно нікому не треба, а люди будуть страждати".

До найближчої аптеки шабалинівцям 25 км – у центр громади Короп. Сімейного лікаря в селі нема, найближчий – в Коропі. Люди отримують призначення телефоном та купують ліки в цій аптеці, каже медсестра з Шабалинова Людмила Резніченко. З її слів, аптека обслуговує жителів кількох навколишніх сіл Коропської громади і чотири села сусідньої Сосницької, всього понад дві тисячі жителів.

Ще одну аптеку збиралися закрити на Коропщині – в Атюші. Під сільською аптекою зібралося більше півсотні людей. Вони просили повернути приміщення у власність громади . Коропська селищна рада звернулася з такою пропозицією до депутатів облради, розповідає староста Атюшівського старостинського округу Станіслав Пилипець.

"Ми здатні забезпечити енергоносіями: теплом, дровами, сплачувати за електроенергію. Це невеликі суми. Але закривати аптеку це ніяк не можливо".

Рішення про продовження строку оренди майнового комплексу підприємству “Ліки України” ухвалили на рік. Цей рік, сказав заступник начальника фонду коммайна Сергій Свиридов, має піти на перехідний період. Для створення комунального підприємства, отримання ліцензії, закупівлю ліків, – тобто забезпечити повернення 28 аптек та одного аптечного складу з оренди без зупинки діяльності.

Читайте також:

"Царського села" не буде: чернігівський міський голова прокоментував вирубку дерев поблизу Ялівщини

Джерело