Наразі у госпіталі вільні 15 ліжок

На межі життя. Ліжка у черкаському коронавірусному шпиталі нині заповнені вже на 90%. Добова кількість нових хворих у регіоні за останній тиждень зросла вдвічі, серед них значно побільшало тяжких пацієнтів. Наймолодшому всього півтора року. Знімальна група"5 каналу" навідалася до шпиталю.

Перед входом до ковідного відділення медики проводять знімальній групі інструктаж – обличчя не торкатися, особисті речі не брати. У ковідному відділенні знімальна група працюватиме у костюмах, у такому одязі тут лікарі щодня дбають про хворих. Разом із лікаркою піднялися на четвертий поверх коронавірусного шпиталю. Це реанімація. Раніше тут був пологовий. Його переобладнали навесні. У цих палатах два десятки найважчих пацієнтів, зараз вони просто борються за життя. Тут без кисневої маски не дихає ніхто. Свою історію погодилася розповісти Тетяна. Два тижні тому коронавірус почався як застуда, але вже за кілька днів жінка опинилася тут. Плаче, бо не вірила, що вірус такий страшний.

Ліжка заповнені та не вистачає медперсоналу: яка ситуація в одному зі шпиталів Черкас (Відео)

"Треба вірити, я також казала, двом смертям не бувать, одной не миновать і таки попалась", – каже пацієнтка Тетяна.

У коронавірусному госпіталі 95 пацієнтів, нині вільні лише 15 ліжок. 75-річну пані Лідію сюди привезли непритомну місяць тому. Через коронавірус жінка пережила серцевий напад і досі не ходить.

"Дочка на мене на голову руку положила, а я не соображала, що це її рука, що це вона до мене говорить. Я лежача була, годували з шприцу. Дуже чуйні усі, шо оце горе таке на нас напало", – наголошує пацієнтка Лідія Середа.

Цієї осені коронавірус помолодшав, розповідають медики. Нині тут лікують семеро дітей, найменшому півтора року. У важкому стані і багато молоді.

"Затягнув із щепленням. В той день, коли я хотів зробити собі щеплення – це був понеділок, у неділю вечері піднялася температура", – розповідає пацієнт Антон.

Медперсоналу традиційно не вистачає, в лікаря Богдана Тищука 45 пацієнтів. Протягом робочого дня має підійти до кожного. Каже, звик до всього, крім смерті підопічних.

"Кожен пацієнт – це життя, ми ж через себе це все пропускаємо. Кожна друга-третя людина, зараз друга чи родича втратила, для нас для медиків це вдвічі важче", – наголошує лікар інфекційної лікарні Богдан Тищук.

У госпіталі розповідають – ще трохи ліжок є в іншому відділенні інфекційної лікарні, але все одно замало. Весь третій поверх тут обладнають під реанімацію. Туди шукають персонал, але більшість медиків тут працювати бояться. Директорка після всіх мітингів антивакцинаторів обурена і кличе їх на допомогу.

"Я таких і лікарів, і медичних працівників і осіб без медичної освіти я запрошую до нас у коронавірусний госпіталь волонтерами, ми їм з юридичної точки зору надаємо, правильно все оформимо. Саме такі люди, які не вірять, які не бояться, які думають, що це придумані всякі такі новини запрошуємо волонтерами, приходьте", – запевняє директорка Черкаської міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна.

Спалах коронавірусу на Черкащині почався 10 днів тому, його називають сезонним. Показник захворювань підвищується щодня, як і ушпиталень, їх побільшало втричі. Все через штам "Дельта". Черкащину вже зарахували до "помаранчевої" карантинної зони, але поки нових обмежень не запроваджуватимуть.

"Дуже прикро, але захворюваність зростає, а вакцинація у нас навпаки зменшується, кількість осіб, які бажають вакцинуватися, на жаль, є меншою. Тому ще раз наголошую, що єдиний спосіб захисту від коронавірусної хвороби – вакцинація, у нас працює 32 центри вакцинації, працюють мобільні бригади, працюють 100 пунктів щеплень", – підсумувала заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.

В області дві вакцини отримали тільки близько 200 тисяч людей, водночас нещепленими лишається ще майже мільйон жителів.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал"

Нагадаємо, В Україні запроваджують обов'язкову вакцинацію проти коронавірусу для представників окремих професій. Відповідний документ із попереднім переліком професій для обов'язкового COVID-щеплення, який підготувало МОЗ, уже оприлюднено на сайті Федерації профспілок України.

 

Джерело