У Херсоні презентували арт-об'єкт у рамках Всеукраїнського мистецького проєкту "Крим. Третій вимір". Полотна з кримськотатарськими орнаментами глядачам представили у торговельно – розважальному комплексі "Фабрика". Створювали їх разом із херсонськими художниками під керівництвом Рустема Скибіна, київського художника-кераміста та учасника проєкту "Крим. Третій вимір".

"Робота тривала підготовча. Сама реалізація досить швидка. Нам допомагали наші друзі - художники. Ми через тему шляху, через тему повернення до своєї історичної пам’яті, до своєї території, культури працювали над цим орнаментом. Він символізує дорогу. Завжди є невеликі сільські дороги, зарослі квітами, де ми зупиняємось, щоб подумати. Щоб зупинитись, зробити паузу і потім рухатися вперед", - каже Рустем Скибін.

Проєкт "Крим. Третій вимір" об’єднав представників різних видів мистецтв. Ольга Михайлюк - режисерка, вона працювала над серією документальних інтерв’ю з жителями Криму.

"Ми рівно 10 років тому робили фестиваль у Бахчисараї. Я працювала як режисерка там. Але оскільки 2014-го року у березні я опинилася у Сімферополі, дійсність була настільки інтенсивною, документальною, що я вирішила писати інтерв’ю і вийшов такий цикл в "Українській правді". Це відео-інтерв'ю, 14 рік, і зараз я вирішила до них повернутися і знайшла фактично всіх своїх героїв. Багато хто виїхав – живе у Києві, живе за кордоном, хтось живе у Симферополі. Зараз ми шукаємо форму, щоб всі могли висловитися і це було безпечно", - каже Ольга Михайлюк.

Мирослава Ганюшкіна, директорка агенції "Арт-поле" та засновниця проєкту, говорить, у процесі роботи багато імпровізували.

"Проєкт ми не випадково робимо мистецьким, щоб не ставити буквальних питань. Тому що ця тема досить болюча і гостра, і якщо так прямо про неї говорити, то не усі в цей діалог включаться. А нам цікаво, щоб якомога більше людей долучилися. Тому ми обираємо різні локації", - говорить Мирослава Ганюшкіна.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Джерело