У Північно-західному апеляційному господарському суді в Рівному 28 вересня розглядали позов про розірвання договору з орендарем "Русани". Управління комунальною власністю Рівного просило призначити експертизу, яка встановить чи руйнується приміщення колишнього кафе, чи його ремонтують, – повідомила з зали суду кореспондентка Суспільного. Представник підприємства "Русана Плюс" Андрій Таборовець на суді зазначив: орендар виконує всі покладені на нього обов'язки.

Апеляційну скаргу Рівнеради суд не задовільнив. Колегія суддів не погодила й проведення експертизи.

Що було

Раніше Суспільне повідомляло: взимку 2021 року до приміщення колишнього кафе "Русана" зайшла комісія, у складі якої були депутати міськради та представники міської влади. Вони обстежили стан будівлі з понад 200-річною історією. Пізніше у міській раді дійшли рішення розірвати договір оренди з орендарем, повернути об'єкт культурної спадщини у користування міста, тож звернулись із відповідним позовом до суду.

Справа

У червні 2021 року суд став на бік товариства "Русана Плюс", яке орендувало приміщення та відмовив у позові. Тоді міський голова Олександр Третяк коментував засідання Суспільному: міська рада подасть на апеляцію.

Північно-західний апеляційний господарський суд у Рівному по обіді 21 вересня розглянув апеляційну скаргу міста. В цей час біля будівлі суду перебували люди з плакатами на підтримку збереження історичної будівлі.

Закінчити розгляд справи не змогли, тож оголосили перерву до 28 вересня.

Як проходив суд

Продовження розгляду апеляції стартувало о 10:30 у вівторок, 28 вересня. Управління комунальною власністю Рівного, як і на попередньому засіданні просило суду призначити експертизу, яка встановить, чи руйнується будівля колишнього кафе "Русана", чи її ремонтують.

Представниця управління Ірина Борисова зазначила: підприємство "Русана Плюс" погіршило стан майна.

"Ми просимо поставити наступне питання: чи призвели виконані орендарем ремонтно-будівельні роботи в цій будівлі, які були виконані з червня 2015 року по березень 2021 року до покращення міцності, стійкості та просторової жорсткості будівлі? Чи призвели проведені роботи в нежитловій будівлі до зміни ринкової вартості об'єкта", - сказала Ірина Борисова.

Представник товариства "Русана Плюс" Андрій Таборовець на суді стверджував: експертиза не потрібна, а орендар виконує всі покладені на нього обов'язки.

"Відповідачем проводилися ремонтні роботи, направлені на те, щоб об'єкт був у нормальному, придатному для використання стані. Проводячи ремонтно-будівельні роботи відповідач не мав наміру змінити архітектурну форму нежитлової будівлі, і всі роботи, які були проведені, направлені на збереження об'єкта", - сказав Андрій Таборовець.

Що вирішив суд

Після перерви, під час якої колегія суду вирішувала, чи задовільнити клопотання про призначення експертизи, суд виніс рішення. Кореспондентка Суспільного, яка перебувала на судовому засіданні, повідомила: о 17:30 зачитали рішення, згідно з яким апеляційний позов Рівнеради не задовільнили.

Також не задовільнили і клопотання про проведення експертизи про стан будівлі "Русани".

Що відомо Бюджетна комісія Рівнеради не погодила передачу в оренду землі під історичною будівлею на розі вулиць 16-го Липня і Драгоманова нинішньому орендарю комунального приміщення. У 2019-му його визнали культурною спадщиною, втім, орендар намагається скасувати цей статус. Міська влада заявила: добиватиметься повернення будинку в користування громади. Це будинок, в якому колись проживав директор гімназії. Будівлі, за версією істориків, понад 200 років. Рівнянам об'єкт відомий як "Русана", так називалось кафе, яке там працювало тривалий час. Численні спроби Суспільного отримати коментар представників орендарів із приводу подальшої долі будівлі та її стану були безуспішними.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело