Енергетична криза у Китаї та спричинені нею масові перебої з електропостачанням сповільнюють економіку країни та загрожують порушити глобальні ланцюги постачання товарів.

Про це повідомляє CNN.

Як зазначає видання, деякі компанії у промислових центрах країни отримали наказ обмежити споживання електроенергії, щоб знизити попит на неї. Окрім того, припинилось постачання й у частину багатоквартирних будинків, через що подекуди люди опинялись заблокованими у ліфтах.

Блекаут у Китаї: економісти погіршили прогнози економічного росту країни

Найбільше від проблем із постачанням електрики постраждали провінції Хэйлунцзян, Цзилінь і Ляонін. За даними китайських ЗМІ, це призвело до "серйозних порушень повсякденного життя людей та ділових операцій".

Брак електроенергії також вдарив по південній провінції Гуандун – великому промисловому і судноплавному центру. Раніше місцева влада заявила, що чимало компаній намагаються знизити попит на електрику, працюючи два або три дні на тиждень.

З огляду на ситуацію, великі міжнародні постачальники готуються до того, щоб вплинути на підприємства, які вже стикаються із затримками обумовленими нестачею електроенергії. За словами Дейла Гая, директора аналітичної компанії Counterpoint Research, нормування електроенергії може створити серйозні проблеми для ланцюгів постачання технологій. Окрім того, деякі економісти вже погіршили прогнози росту китайської економіки.

Зокрема, аналітики Nomura знизили оцінку економічного зростання на пів відсотка до рівня 7,7%, пояснивши це рішення збільшенням кількості виробництв, змушених припинити роботу через вимоги місцевого енергоспоживання чи перебоїв у подачі електроенергії. Своєю чергою, Goldman Sach змінив прогноз із 8,2% до 7,8% з огляду на "різке падіння виробництва в низці енергозатратних галузей".

Як повідомлялося раніше, У КНР посилюється енергетична криза, через яку у країні розпочалися перебої у роботі підприємств і заводів. Електрики не вистачає у містах, що впливає в тому числі на роботу інфраструктури.

Експерти вважають причиною перебоїв дефіцит вугілля та нові квоти на емісії вуглекислого газу в КНР. Державна електромережева корпорація країни у 27 вересня пообіцяла найближчим часом відновити електропостачання у містах.

16 липня в Китаї почала працювати нова система обміну квотами на емісії вуглецю — це найбільша подібна система, за допомогою якої Пекін сподівається скоротити викиди парникових газів китайськими заводами.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело