Для підприємства «Полтаватепло», якому належить котельня, що має опалювати 109-мікрорайон обласного центру, спрямують 16 мільйонів гривень. За це рішення 28 вересня проголосували депутати міськради на позачерговій сесії. За словами заступника голови міськради Євгена Рички, гроші мають витратити, зокрема, на модернізацію котельні: ремонт покрівлі та заміну мереж. А ще – на сплату боргів підприємства, додав міський голова Олександр Мамай.

Валерій Горобець – житель 109-мікрорайону Полтави. Його будинок та ще із півтора десятка має опалювати котельня підприємства «Полтаватепло», яка розташована на території турбомеханічного заводу.

"У минулому році, коли не працювала котельня ПТМЗ (Полтавського турбомеханічного заводу – ред.), температура у квартирах була 10 градусів, у деяких опускалася навіть до 7 градусів. До 15 січня, коли запустили котельню ПТМЗ, нас опалювала котельня на Квітучій – це «Полтаватеплоенерго». Вони опалювали в аварійному режимі, через перемичку. Але до нас – це будинки Заячий (провулок – ред.) 3, 3А, Заячий, 1, Заячий 10А, 10Б – які найдалі будинки перебувають від котельні – тому у нас було найхолодніше", –каже голова кооперативу «Ротор» у 109-му мікрорайоні.

16 мільйонів гривень спрямують «Полтаватеплу», яке опалює 109-й мікрорайон міста

Щоб близько п’яти тисяч жителів мікрорайону були із опаленням, під час позачергової сесії міської ради депутати проголосували за зміни до бюджету громади. Зокрема, за спрямування підприємству «Полтаватепло» 16 мільйонів гривень.

Ці гроші потрібні для ремонту котельні підприємства, говорить заступник голови міськради.

"Заміна мереж – 3,5мільйони, ремонт обладнання розподільчого пункту – 470 тисяч, заміна теплоізоляції покриття – 1 мільйон 800 тисяч, встановлення системи протипожежної безпеки – 1,5 мільйони, встановлення системи газоаналізаторів – 500 тисяч", – говорить заступник голови Полтавської міської ради Євген Ричка.

"Гроші виділені, зараз вони підуть в хід, будуть оголошені певні тендерні процедури. І на ремонти, і на погашення боргів. На сьогодні більше, ніж 10 мільйонів – тільки погашення боргів. На сьогоднішній день «Полтаватепло» з попереднього року «Полтаватеплоенерго» винні трохи більше 4 мільйонів гривень", – каже голова Полтавської міської ради Олександр Мамай.

Ще 5 мільйонів гривень винні львівській фірмі за газ.

Нині підприємство «Полтавтепло» веде перемовини із підприємствами «Полтавагаз» та «Нафтогаз» щодо постачання та транспортування газу. А ще – з турбомеханічним заводом щодо оренди газової мережі. Крім того, готують і саму котельню, про це 27 вересня під час апаратної наради повідомив керівник «Полтаватепло».

"Було організовано завантаження в приміщення котельні котла. Було залучено підрядника, який на сьогодні дав пропозицію про термін та вартість робіт по обв’язці котла.Було проведено оголошення населення про запуск води по мережам. Виявлено два прориви, які у вихідні дні були повністю ліквідовані, зараз проводиться наповнення в систему води", – каже директор підприємства «Полтаватепло» Олександр Пороскун.

Розпочати опалювальний сезон у мікрорайоні допоможе обласне підприємство «Полтаватеплоенерго», говорить Олександр Мамай.

"Як і в минулому році, опалення розпочне «Полтаватеплоенерго», коли буде не дуже холодно. І потім ми пройдемо всі ці процедури (тендери – ред.), і, я думаю, плюс-мінус за місяць ми все це зробимо", – говорить голова Полтавської міської ради Олександр Мамай.

Зробити це зможуть тоді, як «Полтаватепло» заплатить аванс за газ та сплатить борги, говорить речник обласного підприємства Олександр Циганок.

"З минулого року до цього року відбулися деякі зміни на ринку газу. Йдеться про те, що аби ми навіть просто змогли взяти участь в підтримці наших колег, нам, звичайно, необхідний той природній газ, який ми будемо використовувати. Але ми вимушені його закуповувати на умовах 100-відсоткової передоплати", – каже речник підприємства «Полтаватеплоенерго» Олександр Циганок.

Скільки потрібно сплатити авансу за газ, поки невідомо, говорить Циганок. За його словами, допомагати із опаленням мікрорайону підприємство зможе до того часу, поки середньодобова температура не опуститься нижче -5 градусів.

Джерело