У Києві 26 вересня відбувся похорон очільника "Білоруського дому в Україні" (БДУ) Віталія Шишова, якого 3 серпня знайшли повішеним у столичному парку.

Про це повідомляє БДУ.

"Сьогодні, 26 вересня 2021 року, на 55 день після вбивства, відбулися похорони глави БДУ Віталія Шишова. Були присутні тільки близькі, це було спільним рішенням", – йдеться у повідомленні.

Через 55 днів після загибелі. У Києві поховали білоруського активіста Шишова

Цього ж дня на Майдані Незалежності активісти провели пам'ятну акцію на честь Шишова. Кілька десятків людей тримали портрети загиблого активіста та огорнулися біло-червоно-білими стягами.

Читайте також: "Тіло не дозволили поховати". Дружина Шишова розповіла, як іде розслідування смерті білоруса

За інформацією БДУ, наступної неділі в одному з соборів Києва відбудеться відкрита поминальна служба по Віталію Шишову.

Що відомо 2 серпня голова громадської організації "Білоруський дім в Україні" Віталій Шишов зник після виходу на пробіжку у Києві. Наступного дня Шишова знайшли повішеним в одному з київських парків, неподалік від місця його проживання. Голова Національної поліції Ігор Клименко розповів, як і в якому стані знайшли тіло Шишова. За його словами, поліція має дві основні версії його смерті: самогубство й умисне вбивство, імітоване під самогубство. Після загибелі Шишова президент Володимир Зеленський доручив СБУ і МВС "захистити білорусів в Україні". Українська поліція звернулася до міжнародних експертів у справі щодо загибелі білоруського активіста Віталія Шишова. Наприкінці липня СБУ заборонила в’їзд на територію України громадянину Білорусі Родіону Батуліну через те, що він "становить загрозу національній безпеці". Батулін – співзасновник ГО "Білоруський дім в Україні" і друг Віталія Шишова.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело