Прем’єр-міністр Грузії Іраклі Гарібашвілі заявив, що країна планує подати заявку на вступ до Європейського Союзу у 2024 році.

Про це він заявив під час виступу на Генасамблеї ООН, передає пресслужба ООН.

Гарібашвілі запевнив, що країна продовжує реформувати та модернізувати демократію та економіку, щоб вони відповідали європейським стандартам. Він наголосив, що "Грузія не заспокоїться, поки не стане членом Європейського Союзу і НАТО". За його словами, переважна більшість населення Грузії рішуче підтримує європейський шлях розвитку країни.

"Ми підготували всеосяжний план дій, у якому міститься багато ініціатив і реформ, що приведуть до подання нашої заявки на членство в ЄС у 2024 році", — сказав очільник грузинського уряду.

Він також зауважив, що Росія намагається підірвати прагнення Грузії долучитися "до європейської та євроатлантичної сім’ї". У зв'язку з цим Гарібашвілі закликав ООН "покласти край незаконній окупації суверенних грузинських земель Росією".

Що відомо У червні 2021 року Грузія, Молдова та Україна оголосили, що спільно працюватимуть над розширенням порядку денного діалогів між Європейською комісією та партнерами, а також розвиватимуть роботу у сфері транспорту, енергетики, зеленої економіки та охорони здоров'я. 4 травня президент Володимир Зеленський та польський лідер Анджей Дуда підписали спільну Декларацію про європейську перспективу України. 8 травня президент Володимир Зеленський та президент Латвії Егілс Левітс підписали спільну Декларацію щодо європейської перспективи України. Таким чином Латвія стала третьою європейською країною, після Литви та Польщі, які юридично зобов'язалися підтримати вступ України до ЄС. Згідно з опитуванням Центру соціальних та маркетингових досліджень SOCIS, більшість українців готові підтримати вступ України до НАТО чи ЄС.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело