Верховний суд канадської провінції Британська Колумбія припинив процедуру екстрадиції до США та звільнив з-під домашнього арешту фінансову директорку китайської компанії Huawei Мен Ваньчжоу. Вона перебувала під арештом з 2018 року.

Як повідомляє телеканал СBC, Ваньчжоу пішла на угоду з Міністерством юстиції США та частково визнала провину в приховуванні фактів порушення санкцій проти Ірану. Після цього американська прокуратура відкликала запит на її екстрадицію з Канади. Представник сторони звинувачення повідомив, що судове засідання відклали до 1 грудня 2022 року, після чого з Ваньчжоу знімуть усі звинувачення за умови виконання нею всіх положень угоди, деталі якої не розголошуються.

За даними CTV News, після звільнення фіндиректорка Huawei вилетіла до Китаю. Зазначається, що вона приземлиться в Шеньжені, де розташований головний офіс китайської компанії. Через кілька годин після звільнення Ваньчжоу прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що затримані в кінці 2018 року в КНР канадці — колишній дипломат Майкл Коврига і підприємець Майкл Спейвор — також звільнені та повертаються в Канаду.

Суд Канади звільнив з-під арешту фіндиректорку Huawei. Вона вилетіла до Китаю Що передувало

Мен Ваньчжоу, доньку засновника компанії Huawei Жень Чженфея, затримали 1 грудня 2018 року в міжнародному аеропорту Ванкувера за запитом США. За даними слідства, Huawei порушила американські санкції, продаючи обладнання Ірану, а Ваньчжоу нібито ввела в оману британський міжнародний комерційний банк HSBC щодо операцій компанії в Ірані. Ця справа викликала суперечку між Китаєм і Канадою. Пекін неодноразово вимагав її звільнення. Через кілька днів Ваньчжоу випустили під заставу та помістили під домашній арешт у Ванкувері. З того часу вона боролась проти своєї екстрадиції до США.

У січні 2021 року головний операційний директор охоронної фірми Lions Gate Risk Management Дуг Мейнард розповів у Верховному суді Британської Колумбії, що Мен отримала "п'ять або шість" листів з погрозами у своєму будинку в червні та липні 2020 року. За його даними, "іноді у конвертах були кулі".

Через 10 днів після арешту Мен Пекін затримав двох канадців — Майкла Коврига і Майкла Спейвора — за звинуваченням у шпіонажі. Відтоді вони перебували у китайській в'язниці. Канадський прем'єр Джастін Трюдо назвав їх арешт "довільним і політично мотивованим".

Читайте також

Три найбільші комунікаційні компанії Китаю виключать з торгів на Нью-Йоркській фондовій біржі

Британія призупинила екстрадицію з Гонконгом через закон про нацбезпеку

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело