Тимчасова слідча комісія Верховної ради у справі "вагнерівців" планує передати Інтерполу інформацію про "сотні" росіян, які причетні до злочинів на території Донецької та Луганської областей.

"Зараз опрацьовуємо можливість передачі даних не про 30, 40, а сотні людей до міжнародних інстанцій, Інтерполу і ТСК бере на себе місію, щоб ми передали дані про сотні різних росіян, докази яких ми маємо, які дотичні до злочинів на сході, брали учать у агресії РФ", — заявила під час брифінгу очільниця ТСК Мар'яна Безугла ("Слуга народу").

Депутатка також нагадала, що комісія працює і над питанням можливого витоку інформації про українську спецоперації.

ТСК хоче передати Інтерполу дані про сотні росіян, причетних до злочинів на Донбасі — депутатка

"Була бесіда з представниками ДБР та процесуальними керівниками, які відповідно, працюють по заданим провадженням, щодо можливим витоків інформації. Наразі ця робота буде продовжуватися і ТСК буде приділяти особливу увагу прогресу, зокрема це питання найманців-вагнерівців, це стосується можливих витоків інформації", — зазначила вона.

Як розповіла Безугла, наступне засідання ТСК відбудеться за тиждень.

"Наступне засідання буде присвячене боям за Іловайськ. До наступного засідання наша розвідка готує інформацію яка доповідалася керівництву в цей період, і потім ці дані дадуть змогу співставити рішення яке прийнято", — зазначила вона.

Що відомо 29 липня 2020 року біля Мінська затримали 33 членів ПВК "Вагнера". Україна заявила, що серед "вагнерівців" було 28 осіб, причетних до військових злочинів на Донбасі і СБУ зібрала достатньо доказів. Офіс генпрокурора направив до Білорусі офіційний запит про екстрадиційний арешт затриманих "вагнерівців". Відповідь ОГП не отримав. За тиждень після українського запиту Білорусь віддала 32 "вагнерівців" Росії. В Офісі президента сприйняли це "з прикрістю". Пізніше Путін назвав розміщення "вагнерівців" у Білорусі "спецоперацією США". 19 травня Верховна рада створила ТСК з розслідування можливих злочинів представників державної влади, що сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності України, проте опозиційні фракції "Голос", "Батьківщина", "Європейська солідарність" не дали в неї своїх представників. Зокрема, "Голос" і "Європейська солідарність" наполягали на створенні ТСК, яка має розслідувати виключно "справу вагнерівців".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело