Центр екстреної медичної допомоги відкрили сьогодні в селі Дерцен Мукачівського району. Він, як і інші, працюватиме щодня у складі мукачівської станції, — розповів її начальник Олександр Жовтобрюх. Бригада "швидкої" виїжджатиме на виклики до сіл Дерцен, Нижній Коропець, Павшино, Форнош, Жнятино та Гать.

Центр екстреної медичної допомоги в селі Дерцен розташований біля сільської амбулаторії. Тут зробили капітальний ремонт та закупили необхідне обладнання, — розповів начальник Мукачівської екстреної меддопомоги, у складі якої і діятиме центр, Олександр Жовтобрюх. Тут працюватимуть 9 робітників: директор, четверо водіїв і 4 фельдшерів.

"Цей пункт буде обслуговувати 10 тисяч населення, у тому числі й Коропець, — розповів він. — Стараємося, щоб на 10 тисяч населення був один такий пункт. Це по-перше, а по-друге, щоб були певні відстані, аби встигала бригада своєчасно прибувати на екстрений виклик. Є в них новий санітарний автомобіль. Забезпечені повністю медичним обладнанням. Є всі, необхідні для екстреної медичної допомоги медичні препарати".

Центр екстреної медичної допомоги відкрили в селі Дерцен на Мукачівщині

Сімейна лікарка Вікторія Сосницька, яка працює поруч із центром — у сільській амбулаторії, — каже: до відкриття закладу, їхніх пацієнтів обслуговувала станція з села Верхній Коропець.

"Думаю, трішки в нічні години нас менше будуть турбувати, так само людям буде дуже добре, що його перенесли з Коропця, тому що пункт був у Коропці. Тепер його перенесли в Дерцен, оскільки є такі села як Гать, Форнош, до яких далеко діставатися, бо це займало 30-40 хвилин добирання «швидкої». Тепер його перенесуть і буде в різні напрямки однаковий час подолання дистанції", — сказала Вікторія Сосницька.

Для Центру екстреної медичної допомоги в селі Дерцен закупили реанімобіль з необхідним обладнанням. Заступник начальника Мукачівської станції екстреної медичної допомоги Ярослав Куштинець пояснив: в реанімобілі є все необхідне для надання швидкої допомоги людині.

"Знаходиться киснева апаратура з подачею кисню до хворого, який лежить тут, плюс, переносний балон для подачі кисню у квартирі, вдома; нагрівач інфузій, який використовується в зимовий час, бо зимою в машині холодно й треба нам нагріти інфузію до температури 36,6-37 градусів; монітор пацієнта й ШВЛ, які працюють в комплексі. Цей апарат сам міряє тиск, сам вимірює оксигенацію крові, показує пульс, показує рівень СО2 в крові", — пояснив Ярослав Куштинець.

Гроші на ремонт цього центру брали з місцевого бюджету. Яка вартість, староста Дерценського округу Людвик Біров Суспільному не назвав. На закупівлю автомобіля «швидкої» витратили 2 мільйони 200 тисяч гривень. Його придбав Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги. Бригада медиків чергуватиме тут цілодобово.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Джерело