Федеральна служба безпеки РФ відправляє до України своїх агентів, які приїздять під виглядом політичних біженців з Білорусі.

Про це під час інтерв’ю НВ заявив розслідувач Bellingcat Христо Грозєв.

"Їх ( агентів ФСБ – ред.) величезна кількість. Частина з них вже арештована. Частина з них була завербована ФСБ серед працівників у ваших спецслужбах ще на початку війни. А деякі з них самі пропонували себе ( для роботи на ФСБ – ред.), ми потім це виявили", – розповів він.

ФСБ відправляє агентів в Україну під виглядом білоруських біженців – Bellingcat

Журналіст зауважив, що також російські спецслужби використовують у власних цілях і громадян інших країн.

"Другий сегмент - це люди, яких закидає ФСБ серед, наприклад, емігрантів, біженців з Білорусі", – пояснив розслідувач.

За його словами, російська агентура є достатньо активною в Україні.

"Вони знайшли України в якості одного з місць, де можуть зараз вільно працювати. Серед них вкидаються зараз такі помічники, які реально є агентами ФСБ", – підсумував він.

Що відомо 2 серпня голова громадської організації "Білоруський дім в Україні" Віталій Шишов зник після виходу на пробіжку у Києві. Наступного дня Шишов був знайдений повішеним в одному з київських парків, неподалік від місця його проживання. Голова Національної поліції Ігор Клименко розповів про те, як і в якому стані знайшли тіло повішеного Шишова і заявив, що поліція має дві основні версії його смерті: самогубство й умисне вбивство, імітоване під самогубство. Після загибелі Шишова президент Зеленський доручив СБУ і МВС "захистити білорусів в Україні". Наприкінці липня СБУ заборонила в’їзд на територію України громадянину Білорусі Родіону Батуліну через те, що він "становить загрозу національній безпеці". Батулін – співзасновник ГО "Білоруський дім в Україні" і друг Віталія Шишова.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело