Охочі українці можуть долучитися до клінічних випробувань лікарських засобів від COVID-19.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

"Клінічні дослідження проводяться для вивчення ефективності застосування препаратів під час лікування пацієнтів із захворюванням COVID-19", – розповіли у міністерстві.

Українці можуть долучитися до досліджень ліків проти COVID-19 – МОЗ

На сьогодні у країні проводиться 31 таке дослідження. Їхній перелік можна знайти на сайті Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я України за профілем випробування "COVID-19".

“Клінічним випробуванням лікарських засобів в Україні відводиться важливе місце, оскільки рішення про можливість їх медичного застосування може бути ухвалене тільки після систематичного вивчення його фармакологічної дії на людину та на підставі даних доведеної ефективності та безпечності", – пояснив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

Клінічні випробування допомагають виявляти та підтверджувати властивості лікарських засобів, виявляти реакції на них тощо. Вони необхідні, щоб підтвердити безпечність та ефективність ліків.

"Проте перед тим, як залучати до тестування людей, науковці проводять доклінічне дослідження ліків. Воно передбачає хімічні, фізичні, біологічні, мікробіологічні, фармакологічні, токсикологічні та інші наукові дослідження та вивчають їх специфічну активність та безпечність", – зазначили в МОЗ.

Після цього розпочинаються клінічні випробування, які складаються з чотирьох фаз.

"В Україні найчастіше проводяться клінічні дослідження III фази, до яких залучають тисячі пацієнтів для підтвердження ефективності й безпеки лікарського засобу, необхідного дозування, збору інформації про реакції тощо, – додали в міністерстві.

Інформацію про клінічні дослідження можна переглянути сайті МОЗ в розділі "Накази" та на сайті державного підприємства "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України".

"Дослідження в Україні проводяться на належному професійному рівні. Це неодноразово підтверджувалося в ході інспекцій Управління продовольства та медикаментів США (Food and Drug Administration), а також Європейською Агенцією лікарських засобів (European Medicines Agency)", – запевнили в МОЗ.

Що відомо Протягом доби 23 вересня в Україні щеплення від COVID-19 отримали ​153 628 людей, загалом за весь період вакцинальної компанії імунізувались 6,6 мільйона українців. Станом на ранок 24 вересня в Україні медики виявили 9058 нових випадків COVID-19, через ускладнення захворювання померли 140 людей. Із 00 годин 00 хвилин 23 вересня на території всіх регіонів України набув чинності "жовтий рівень" епідемічної небезпеки поширення COVID-19, що передбачає впровадження відповідних карантинних обмежень. Міністерство охорони здоров'я дозволило комбінування вакцин Moderna та Pfizer/BioNTech. Національна академія наук прогнозує подальше збільшення добової кількості нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні. Впродовж 22-28 вересня прогнозується в середньому до понад 5200 випадків. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабінету міністрів 22 вересня пояснив, як зможе працювати бізнес у "жовтій" та "червоній" карантинних зонах.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело