Як можна заохотити бізнес працювати на Сході України? Це питання розглядає підприємець, ексголова Громадської ради при Донецькій ОДА В'ячеслав Редько у програмі «Головне» на каналі «MY.UA» з блогером Катериною Павловою.

За словами гостя програми, будь-який бізнес, вкладаючи свої кошти на прифронтових територіях, хоче передусім мати страховку. «Якщо людина вклала десять мільйонів гривень у Бахмут, а там стався форс-мажор і російські війська пішли, то вона гроші одержить не від української страхової компанії, а від європейської», - підкреслює він.

Отже, Редько констатує, що головна вимога бізнесу – це страхування через цивілізовані механізми за зразком, наприклад, Лондону. Якщо ж використати ці механізми, пояснює експерт, то іноземний бізнес почне заходити зі своїми коштами на Схід України.

Я вважаю, що нам треба йти не через грантові шляхи, - Редько про інвестиції для Донбасу

Водночас він акцентує на тому, що й Донбас може багато чого запропонувати цьому бізнесу, зокрема, гранти. З іншого боку, підприємець зауважує, що гранти зазвичай намагаються провести через державні структури, що насправді вимагає багато часу. «Я вважаю, що нам треба йти не через грантові шляхи», - переконаний Редько.

Натомість експерт пропонує домогтися від європейців збільшення квот для постачання української продукції. «Якщо в Слов'янську випускають стакан, щоб німець цей стакан купив і відразу на пряму пішла інвестиція безпосередньо до виробника, минаючи корупційні схеми», - наводить він приклад.

На думку Редька, такі програми зможуть змінити ситуацію і зробити українську продукцію більш конкурентоспроможною.

Джерело