Понад два десятки юнаків та дівчат зібралися 18 вересня на навчання у у Сумах. Триватиме воно два дні.

Навчатися приїхали волонтери різного віку зі всієї області, бо важливо розвивати не тільки обласні центри, а й маленькі громади, говорить координатор спільноти Української волонтерської служби в Сумах Артур Хорунжий.

"Хтось навчається в університеті, а хтось – в школі. Хтось катається на роликах, а хтось допомагає собачкам. Найголовніше для участі тут – це бажання допомагати", — сказав він.

У Сумах молодь зібралася на навчання у Школі волонтерства

Серед учасників є й ті, хто вже має досвід волонтерства. "Волонтерю з цього літа. Була на таких проєктах, як "Race Project", напівмарафон від "Нової пошти". Організовувала свою екоакцію в межах українсько-німецького екотабору. Буду організовувати "Школу успіху", а зараз в мене є англомовний клуб. Це складно, іноді — стресово. Однак воно мене запалює, дарує безліч емоцій. Я цим живу. Відчуваю, що корисна, що люди до мене йдуть", — каже волонтерка Ілона Токарева.

Програма школи складається з кількох етапів: знайомство, лекція, практична частина.

"Вивчаємо, що таке волонтерство, чим воно відрізняється від благодійності, активізму, розвінчуємо стереотипи про волонтерство. Їх безліч, починаючи від зв'язку з релігійними громадами до "людей з коробочками", які в тебе права та обов'язки, як знайти свою організацію", — додає Артур Хорунжий.

За його словами, після цього волонтерську молодь доєднають до онлайн-спільноти, де пропонуватимуть проєкти, в яких можна взяти участь у майбутньому.

Читайте також Фотоімпровізацію "Згадай себе 100 років тому" представили 17 вересня у Сумах.

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Джерело