Президент України Володимир Зеленський, судячи з усього, не знає, що відбувається в Раді національної безпеки і оборони і яким саме чином приймалося рішення про введення санкцій щодо голови політради "опозиційної платформи - за життя", народного депутата Віктора Медведчука.

Про це за підсумками засідання Касаційного адміністративного суду заявив адвокат Валентин Рибін, повідомляє "112 Україна".

Рибін про судове переслідування Медведчука: СБУ блокує можливість знайомитися з документами у справі

Він нагадав, що в п'ятницю, 17 вересня, Касаційний адміністративний суд продовжив розгляд позову Віктора Медведчука до Президента України Володимира Зеленського про визнання незаконним і скасування указу президента Про введення щодо нього санкцій і обмежувальних заходів.

"На сьогоднішньому засіданні нарешті суд почав розглядати провадження по суті. Ми перейшли від дозволу клопотань до викладу позицій сторін. Я як представник позивача, а також мій колега, виклали свої позиції щодо необґрунтованості та незаконності Указу президента та необхідності його скасування. Також представник відповідача, безпосередньо представниця президента України виступила зі своїми поясненнями, після чого у суддів виникла ціла низка питань до даної представниці, на які вона, на жаль, не змогла відповісти. За підсумками засідання було оголошено перерву до 20 жовтня 2021 року. І представнику відповідача, представнику президента України, суд надав можливість підготуватися до наступного засідання і відповісти на ті питання, на які вона не змогла сьогодні відповісти. Я сподіваюся, 20 жовтня ми продовжимо судове засідання, будемо вивчати вже відповідні докази і почуємо позицію представника відповідача, а також представника третьої сторони, Служби безпеки України",- зазначив Рибін.

Адвокат підкреслив, що дуже важливим моментом є те, що Служба безпеки блокує можливість представникам позивача ознайомлюватися з документами, які вони подають до матеріалів провадження, а саме з тим листом, який має Службову Інформацію, гриф "Для службового використання", який був підставою для введення безпосередньо санкцій та прийняття рішення про введення санкцій.

"Цей лист знаходиться в суді, він наданий, проте нам як представникам позивача з моїм колегою відмовлено в Службі безпеки в дозволі на ознайомлення з цим документом. Таким чином, ми сьогодні попросили подальший судовий розгляд даного провадження проводити без урахування зазначеного документа, Служба безпеки про це почула, і я думаю, що на наступне засідання буде якась позиція, можливо, ми отримаємо дозвіл",- додав Рибін.

Він зазначив, що у нього є відповідний допуск до документів з грифом "Для службового використання".

"У мене є допуск до державної таємниці за формою три, я маю можливість ознайомлюватися з документами з грифом таємно. Однак документ з грифом ДСК, який є зниженим грифом, він не входить в гриф "таємно", мені чомусь не надається. Служба пояснює це своїм правом вибірково надавати можливість ознайомлюватися з документами або не надавати можливість. І мотивація суду, яка сьогодні була проголошена судом щодо того, що в разі ненадання однією зі сторін можливості ознайомитися з доказом, цей доказ може бути визнаний неприпустимим, я думаю, що була почута, можливо, в наступному засіданні ми вже будемо мати можливість ознайомитися з цим документом",- заявив адвокат.

Рибін не виключив, що СБУ відмовляє надати відповідний лист у зв'язку з тим, що процедура введення санкцій була порушена спочатку.

"Швидше за все, процедура, оскільки вона не передбачена якимись регулятивними актами, тобто, вона передбачена законом, необхідність регламенту прийняття рішень РНБО, однак самого регламенту немає, тому в даному випадку процедура порушена спочатку. Все, що говорила сьогодні представниця офісу президента, представниця президента, це, по суті, вигадки, тобто, це ворожіння на кавовій гущі, яким чином проводилося засідання, або письмовим голосуванням, або засіданням РНБО, або там якимось опитуванням, це все були вигадки, вона не знає, вона не знає, яким чином приймалося рішення. І це, насправді, є досить серйозною проблемою для представника відповідача, тому що відповідати на це питання доведеться, судді перевірятимуть, в якій формі приймалося рішення, яким чином проводилося засідання щодо прийняття цього рішення",- додав адвокат.

Він не виключив, що рішення про введення санкцій щодо Медведчука відбувалося на хвилі популізму.

"Ви знаєте, я не впевнений, що президент сам взагалі знає, що відбувалося в РНБО, яким чином приймалося це рішення. І те, що сьогодні представник відповідача говорила про те, що президент виконує функції щодо введення рішення РНБО в дію не церемоніально, а усвідомивши, прийнявши, обдумавши це рішення, мені здається, що було трошки по-іншому. Мені здається, що все-таки популізм взяв гору в той час, і дане рішення було і залишається суто популістичним, воно нічого спільного ні з законом, ні з правом не має, і я про це сьогодні в суді говорив",- зазначив Рибін.

Адвокат висловив сподівання, що на наступному судовому засіданні, яке відбудеться 20 жовтня, суд зможе отримати необхідний лист від сторони відповідача, а у захисту Медведчука з'явиться можливість з ним ознайомитися

Детальніше з судовими рішеннями Верховного Суду у справі № 9901/74/21 можна ознайомитися в єдиному державному реєстрі судових рішень.

Джерело