Кремль вже "обкатує" дистанційне голосування у шести регіонах РФ, а також окупованих українських територіях

П'ятий президент, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко застеріг українську владу від запозичення у Росії технологій фальсифікації через дистанційне голосування.

Про це заявив у себе на сторінці у Facebook.

Порошенко застеріг чинну владу України від наслідування російських технологій фальсифікації виборів

"Росія обкатує на виборах до Держдуми технологію фальсифікацій через інтернет. Як вони жартують: дуже "чесна", дуже "надійна" технологія. На цих виборах вони експериментують поки що в шести регіонах Росії, а також в українському Севастополі та в окупованих районах українського Донбасу", – повідомив політик.

Дивіться також: Вибори в Росії: терористів у Держдуму та рекордно низька явка

Він нагадав, що дуже схожий проєкт раніше анонсувала українська влада.

"Дуже хотів би помилитися, але закрадається підозра, що саме у росіян наша влада позичила ідею, яку рекламувала в Стенфорді – щоб усі громадяни України мали можливість голосувати на виборах в інтернеті. Той хто контролює – той і малює результат", – зауважив Порошенко.

Він наголосив – імпортувати з країни-окупнта технології фальсифікації виборів так само неприйнятно, як купувати у них газ чи електроенергію.

"Щоб не сталося так, що транзитний сервер і "підрахуйство" 2004 року – то були лише квіточки, а ось і ягідка. У нас будуть чесні вибори, спочатку, згідно Конституції, у жовтні 2023 року чергові парламентські, а згодом і президентські. І ми нікому під прикриттям модних і красивих фішечок не дозволимо створити діджиталізований механізм фальсифікації", – резюмував він.

Зауважимо, що керівник так званої "Національної платформи примирення і єдності", колишній радник секретаря РНБО Сергій Сівохо вже запропонував запровадити електронне голосування на окупованих територіях.

Джерело