Тарифи на опалення і гарячу воду в Україні можуть зрости аж на 40%, а знижені ціни на електроенергію обернуться для українців стрибком вартості продуктів.

ТСН. Тиждень взявся розбиратись, якими є економічно обґрунтовані тарифи.

Ціна на газ б’є усі європейські рекорди і це у теплий сезон, коли до зими далеко. Цього тижня вартість тисячі кубів “блакитного палива” наблизилась до історичного максимуму і перевищила 900 доларів. Тож увесь світ заговорив про цинічну спецоперацію "Газпрому", а Європі довелося спустошити газові сховища. Океанічні ж газовози почали розвертатися в бік ЄС від Азійських ринків. Кремль зміг нагадати Європі, хто господар їхніх теплих батарей і світлих осель. Та найголовніше, що рекордна ціна “блакитного палива” на європейському ринку позначиться на українських платіжках, але традиційно не всіх.

Тарифний холод: чому цей опалювальний сезон стане "золотим"

“Те, що робиться на спотових ринках, не стосується українських домогосподарств. Тому що у квітні були встановлені річні контракти” - нагадав народний депутат Андрій Герус в ефірі програми “Право на владу”.

Однак, спокій для приватних домогосподарств не означає, що захищеними від цінового стрибка лишаться мешканці багатоквартирних будинків. Тобто більшість українців...

ТСН.Тиждень розібрався, які цифри намалюють нам у платіжках за тепло, воду і світло вже наступного місяця. І чому цього року вони не будуть низькими. Дізнайтесь більше вже цієї неділі о 19.30 тільки в ТСН.Тиждень з Аллою Мазур.

Джерело