Українці, які платили іпотеку, витрачали гроші на освіту, медицину або страховку, мають право повернути частину сплачених податків. Податок на доходи фізичних років (ПДФО) переведуть на банківську карту.

Українцям повернуть частину сплачених податків на банківську картку: куди подавати заяву

Про це йдеться в Податковому кодексі. Розмір компенсації порахують за формулою: витрачена сума помножити на 18%. Як отримати компенсацію:

звернутися до податкової за місцем реєстрації;

заповнити декларацію;

підтвердити витрати, за які можна отримати компенсацію;

протягом 60 днів отримати кошти на банківський рахунок.

Звернутися за компенсацією за 2020 рік можна до кінця 2021-го. Отримати можна компенсацію тільки в тому випадку, якщо витратити гроші в українській компанії. Ті, хто пройшли лікування, наприклад, в Німеччині, на компенсацію податків права не мають.

Також варто відзначити, що для отримання повернення податків потрібно надати квитанції, довідки, які підтверджують витрати. Багато українців про таку можливість не знають, тоді як в країнах ЄС, США, повернення податків для багатьох сімей є істотним доходом сім’ї.

“Необхідно подати заяву із зазначенням номера рахунку в установі банку, на який буде перераховано знижка. Податок підлягає поверненню протягом 60 календарних днів з дня подачі декларації”, – пояснюють в податковій.

Нагадаємо, також з 1 вересня українцям почали нараховувати штрафи за несплату податків на квартиру. Розмір штрафу залежить від того, як сильно був прострочений платіж.

Джерело