Українців без їхнього відома переводять на іншого постачальника газу (постачальник останньої надії, ПОН). Водночас більшість постачальників пропонує кубометр блакитного палива за ціною до 8 грн, у ПОН доводиться платити близько 12 грн за куб.

Українців переводять на нові тарифи на газ, які в півтора рази вищі: що відбувається


Переводять на ПОН тих, чий постачальник уже не може виконувати свої зобов’язання. Наприклад, за таким принципом перевели на іншого постачальника главу комітету з питань житлово-комунального господарства Громадської ради при КМДА Олега Попенка.

Які умови в ПОН:

гарантія поставок протягом 60 днів;

ціна на вересень – 12 грн за куб;

ціна змінюється щомісяця.

Що робити, якщо перевели на ПОН:

вибрати нового постачальника протягом 60 днів після переходу на ПОН;

якщо ви не встигнете приєднатися до нового постачальника в термін до 60 днів, газопостачання можуть від’єднати.

Зазначимо, у Європі через штучне обмеження поставок із боку Росії ціни на газ злетіли до історичного максимуму і 16 вересня наблизилися до $1000 за тисячу кубометрів. Як результат, значно подорожчають товари і послуги в Україні.

В Європі рекордно подрожчав газ, чого чекати українцям?
Подорожчання газу в Європі в будь-якому разі вплине на ситуацію в Україні. Головні питання тут – коли і як.

Президент Центру глобалістики “Стратегія XXI” Михайло Гончар вважає, що ні населенню, ні промисловості в 2021 році хвилюватися ще не варто. Мовляв, є запаси дешевого газу і власний видобуток. А ось наступного року ситуація може значно погіршитися.

“Набагато більшою проблемою буде наступний опалювальний сезон 2022/2023 року, якщо не зміниться динаміка цін на газ на європейському ринку. Зараз вона йде вгору. І це не збіг, а результат системної і послідовної діяльності “Газпрому”, – говорить експерт.

А ось у “Нафтогазі” менш оптимістичні, адже в Україну з ЄС імпортується до 30% газу.

Джерело