Через розрив контракту на поставку військових підводних човнів до Австралії на суму в 56 мільярдів євро, Франція відкликає послів з Канберри та Вашингтона.

Про це повідомляє пресслужба МЗС Франції.

Відмову Австралії від закупівлі французьких дизельних субмарин та перехід побудови ядерних підводних човнів за сприяння США та Великої Британії в контексті формування нового військового блоку за участі Великої Британії, США та Австралії міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан назвав "неприйнятною поведінкою між союзниками та партнерами".

Франція відкликає послів з США та Австралії через зрив контракту на продаж військових субмарин

"Це виняткове рішення спричинене крайньою серйозністю кроків, оголошених 15 вересня Австралією і США. На прохання президента нашої країни я розпорядився негайно відкликати до Парижа для консультацій наших послів у США та Австралії", – заявив Ле Дріан.

Австралія та Франція розпочали спільний проєкт з виготовлення дизель-електричних підводних човнів у 2016 році. Через відмову Австралії від контракту на поставку 12 французьких підводних човнів Париж втратив близько 56 мільярдів євро.

Що відомо 16 вересня США, Велика Британія та Австралія домовилися про тристороннє партнерство у сфері безпеки для протидії Китаю. Новий військовий блок отримав назву AUKUS. Міністерство закордонних справ КНР запропонувало Литві відкликати свого посла у Пекіні та заявило, що також відкличе посла з Вільнюса. Це стало наслідком дозволу Литви на відкриття на своїй території фактичного посольства Тайваню. Влада Китаю запровадила санкції проти низки осіб та організацій США у відповідь на американські санкції проти китайських чиновників у Гонконгу. 10 липня Міністерство торгівлі США внесло до санкційного списку 34 фізичних та юридичних осіб з Росії, Китаю, Ірану та інших країн, діяльність яких суперечить національним інтересам та зовнішній політиці Вашингтона. Гонконг є особливим адміністративним районом Китаю. 1984 року Лондон передав його Китаю з умовою зберегти економічну незалежність та капіталістичний устрій Гонконгу. 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою "одна країна — дві системи". Дія суверенітету спливає у 2047 році.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело