У Романівському центрі розвитку дитини працюють дві групи, де навчають дошкільнят з особливими освітніми потребами – не лише з Романівської, а й з інших громад. Про це Суспільному розповіла директорка цього центру Алла Криворучко.

За її словами, їхній заклад – перший у громаді, де створили такі інклюзивні групи.

"Почали з того, що потрібно було ввести в штатний розпис зміни і додаткову посаду асистента-вихователя, бо такого не було передбачено. Цей фахівець є найближчим для дитини, тому що саме він дитину супроводжує. Ми створили команду психолого-педагогічного супроводу, куди увійшли фахівці, спеціалісти, психологи, соціальний педагог, вихователь-методист, логопед. Визначили свої пріоритети та як саме ми будемо працювати з такими дітками", – каже Алла Криворучко.

У Романівській громаді на Житомирщині навчають дошкільнят з особливими освітніми потребами

Зі слів психологині Романівського центру розвитку дитини Людмили Папіжук, заняття важливі для соціалізації дітей з особливими освітніми потребами. Дітям приділяють більше уваги і за рахунок цього вони розкриваються і поступово входять в соціум.

У Романівському центрі розвитку дитини працюють дві такі групи.

"У нашій групі навчається троє діток з особливими освітніми потребами, – розповідає асистентка вихователя у групі інклюзивного типу Катерина Топчинська. – Найбільше ми приділяємо увагу сенсорному розвитку та культурно-гігієнічним навичкам, бо таким діткам це важкувато дається. Ми докладаємо усіх зусиль для того, щоб наші дітки соціалізувалися і разом з усіма пішли до першого класу".

"Моя дитина сама не їсть, мою дитину годують, вчать його тримати ложку, щоб він сам їв. Навчають правил гігієни та вмінню самому себе обслуговувати, бо сам він поки цього не робить. Для мене це дуже велика допомога. Я бачу динаміку росту, бачу, що моя дитина міняється. Бачу, що є прогрес і немаленький", – каже мама хлопчика з особливими освітніми потребами Катерина Добренька.

У коментарі кореспондентам Суспільного керівниця відділу освіти Романівської громади Оксана Гаврилова розповіла, що на сесію громади винесли питання стосовно створення ще однієї інклюзивної групи – у Врублівському закладі дошкільної освіти.

"Держава дає гроші, але поки що незначні. На все, що потрібно для роботи та розвитку цих дітей, ми виділяємо кошти з місцевого бюджету. З державного бюджету у цьому році виділено 50 тисяч гривень на корекційно-розвиткові заняття педагогів з дошкільнятами. Все інше – це місцевий бюджет, поки що так", – говорить Оксана Гаврилова.

Джерело