Українцям розповіли, чому хороші врожаї якісної пшениці не тільки не дозволять знизити ціни на хліб в країні. Більш того, восени прогнозують рекордне підвищення вартості хлібобулочних виробів.

Ціни на хліб в Україні рекордно виростуть вже восени


В Україні стрімко подорожчає хліб, незважаючи на те, що врожаї пшениці в 2021 році аграрії збирають чудові. Однак, оскільки на світовому ринку існує дефіцит якісного зерна, то левову частку української пшениці відправлять на експорт.

Щорічно Україна експортує близько 70% від загального обсягу врожаїв зерна в інші країни світу, з цієї причини, ціни на внутрішньому ринку повністю залежать від ситуації на світовому ринку. Вартість продовольчої пшениці в Україні в поточному році зросли через підвищений попит на зерно на зовнішніх ринках.

США, РФ і багато інших країн, які традиційно є великими експортерами пшениці на світовий ринок, в 2021 році зібрали дуже низькі врожаї через несприятливі погодні умови. Це призвело до того, що продовольче зерно вже подолало цінову позначку в 300 доларів за тонну.

Крім підвищення цін на пшеницю, українські хлібопекарські підприємства змушені будуть коригувати вартість продукції, що випускається через зростання цін на газ, електроенергію, паливно-мастильні матеріали, які також є складовою собівартості.

Джерело