Шестеро не придатні до служби, десятьох відправили на дообстеження. Такий результат медичного огляду, який проходили 45 призовників в обласному територіальному центрі комплектування. Перед тим, як юнаки потраплять до військових частин, мають отримати висновок лікарів про придатність до служби.

Проходити медогляд на збірний пункт приїхали юнаки з трьох районів та обласного центру, віком від 18 до 27 років. Розпочали його з відвідування кабінету долікарського огляду. Юнакам вимірювали тиск та вагу.

Кожного призовника мали оглянути вісім лікарів. Терапевт Микола Семотюк каже: минулого року відправляв на дообстеження 15 відсотків призовників. "Були захворювання легеневої, серцево-судинної систем, органів травлення, а також опорно-рухового апарату".

Шестеро непридатні до служби, десятьох на дообстеження. Осінній призов на Кіровоградщині

За словами лікаря-офтальмолога Анатолія Шевальова, крім зору, у юнаків перевіряли, як вони розрізняють кольори. "Якщо гострий зір та немає ніяких скарг, ми вважаємо призовника придатним до служби в армії. Але є багато юнаків, які мають патологію органів зору. Якщо вона не прогресує і зір хороший, то такі хворі можуть служити в армії".

Сертифікатів вакцинації від коронавірусу у призовників не вимагають. Тести на антитіла робитимуть перед від’їздом до військових частин, каже начальник медичної служби сектору комплектування Геннадій Ладан.

"Ми домовилися з обласною лабораторією, що ці обстеження проводитимуть безкоштовно. Якщо результат негативний, то людина придатна для служби. Якщо позитивний, то робиться ПЛР-тест та проводиться додаткове обстеження". Каже, щорічно 10 відсостків відсотків призовників з області визнають непридатними до військової служби.

Перші строковики осіннього призову поїдуть до місць служби п'ятого жовтня. За словами виконувача обов’язків заступника військового комісара Андрія Лисенка, жодного юнака не направлятимуть в зону проведення Операції об’єднаних сил.

Читайте також "Професія рятувальника – це спосіб життя”. Пожежний з Кропивницького Павло Гавриш На Кіровоградщині створили підприємство "Міжнаpодний аеpопоpт "Кpопивницький". Що це означає? "Вибіг з 11 секунд". Кропивничанин переміг на міжнародних військових змаганнях

Джерело