На сесії Кіровоградської обласної ради депутати ухвалили рішення про створення комунального підприємства "Міжнаpодний аеpопоpт "Кpопивницький". Чим воно займатиметься, розповів перший заступник голови облради Юрій Семенюк.

Підприємство "Аеропорт "Кіровоград", яке існувало у 10-х роках, ліквідували депутати облради попереднього скликання. "Підприємство мало борги. Тоді були питання по аеровокзалу, по пункту прикордонного огляду та таможні, щодо надання сертифікатів тому хто заправляє, хто випускає літаки, – розповів Юрій Семенюк. – Сьогодні потреба в аеропорті у Кропивницькому не зникла, окрім того, розвивається мала авіація. З’являються люди, які мають десь зберігати та обслуговувати свої літаки. Тому час для відновлення аеропорту в місті сприятливий".

Є державна цільова програма розвитку аеропортів країни до 2023 року. "17 аеропортів отримали з неї фінансування – Жуляни, Запоріжжя, наприклад, бо в них є підприємства юридично, які треба розвивати. Ми не мали юридичної особи, яку треба розвивати. Саме тому треба було її створити, щоб отримати інвестиції для розвитку від держави та інвесторів".

На Кіровоградщині створили підприємство

Юрій Семенюк говорить, що у місті функціонує аеродром. Аеропорт – це велика структура, яка включає в себе вокзал, пункти пропуску, термінали, персонал по обслуговуванню польотів, тощо.

"Наступного тижня зберемося, щоб розробити подальший план дій підприємства, – говорить Юрій Семенюк. – Нам треба продумати статут комунального підприємства, призначити виконуючого обов’язки керівника, розробити клопотання до центральних органі влади – кабміну, щоб попасти в бюджет, чи програму фінансування до 23 року".

Читайте також У Кропивницькому закінчили ремонт проїжджої частини вулиці Вокзальна До Гайворона на Кіровоградщині їздитиме потяг з Києва У Кропивницькому на розі вулиць Шевченка і Кропивницького змінили схему руху Пілот із Кропивницького району розбився на Житомирщині. Поліція відкрила кримінальне провадження

Джерело