Від одного до десятка викликів за добу мають надзвичайники першої пожежно-рятувальній частини Полтави. Усього їх тут працює 40 людей, а щодня на чергування виходить 10. Зміна триває 24 години, потім три доби рятувальники відпочивають, розповів Суспільному начальник частини Євген Черняк.

Менше ніж за хвилину черговий караул першої пожежно-рятувальної частини Полтави по сигналу «тривоги» виїздить на виклик.

"По нормативу особовий склад має одягнутися, сісти в пожежну машину і виїхати за 40 секунд", - каже командир відділення 1-ї пожежно-рятувальної частини Полтави Роман Шаманов.

«Поки їдемо, збираємо інформацію, що горить», – полтавські рятувальники про свою роботу

Обмундирування пожежника – це чоботи, костюм, шолом, маска, балон з киснем та ще з півдесятка приладів.

"Якщо без апарата, то буквально кілограмів п’ять (важить – ред.). А якщо при гасінні пожежі ми використовуємо ізолюючі дихальні апарати, вага яких становить близько 14 кілограмів. Тобто, майже все обладнання важить близько 20 кілограмів", - пояснює командир відділення 1-ї пожежно-рятувальної частини Полтави Роман Шаманов.

Олександр Боберський у підрозділі служить уже близько 10 років. Крім нього, у частині – 40 людей. Говорить, кожен із рятувальників має свої обов’язки.

"Ми поки їдемо, збираємо інформацію, що горить, де горить, чи є там люди, чи багато постраждалих. І ми вже, коли прибуваємо до місця, ми вже знаємо, що нам треба робити. І в нас у караулі вже так заведено, що ми настільки добре знаємо один одного, без слів знаємо, що той взяв те, той те. І швидко все робиться", - говорить рятувальник 1-ї пожежно-рятувальної частини Полтави Олександр Боберський.

Виїздять рятувальники і за межі області. Минулого року займання у лісах Чорнобиля та Луганської області гасили більше тижня.

"Мене дуже вразило в минулому році, коли ми приїхали у Луганську область. Приїхали ми в 10 годин вечора, дуже темно. Зосереджена велика кількість техніки і особового складу біля села Олександрівка. І люди одні вже покинули село, інші навантажили автомобілі всім добром і сидять чекають чим воно закінчиться. І горить ліс верховою (пожежі, під час яких горять крони дерев – ред.) пожежею і наближається до села. Це видовище надзвичайне", - пригадує командир відділення 1-ї пожежно-рятувальної частини Полтави Анатолій Токар.

"Буває один, два за добу. Буває й десять виїздів. Це, зазвичай, від пори року залежить. У літній період буває багато. Суха трава, ліси", - каже начальник 1-ї пожежно-рятувальної частини Полтави Євген Черняк.

Джерело