Чоловіка з дитячим церебральним паралічем понад 1,5 року утримували в центрі мережі "Міжнародна антинаркотична асоціація", яку підтримують президент і посадовець Міністерства внутрішніх справ.

Це журналісти Суспільного з'ясували під час роботи над фільм-розслідуванням "Бити. Молитися. Тримати".

Ідеться про 43-річного Сергія Авраменка, якого в закритий центр для реабілітації нарко- і алкозалежних людей, за його словами, відправила рідна тітка. Поки Сергій був у закладі, він дізнався, що трикімнатну квартиру, яка належала його покійним батьками, родичка продала.

У центрі для наркозалежних, який рекламує влада, незаконно утримували чоловіка з інвалідністю

Як з'ясували журналісти, вона зробила це за довіреністю, яку чоловік оформив на неї незадовго до того, як його завезли в центр. Сергій каже, що не розумів тоді, що саме підписує.

У закладі "МАА" чоловік пробув 17 місяців. 10 — проходив реабілітацію разом із залежними людьми, а потім його призначили наглядати за дисципліною реабілітантів. Сергій стверджує, що проблем з алкоголем у нього немає, а в центр він потрапив після того, як приятелі тітки напоїли його горілкою на риболовлі.

У заклад Міжнародної антинаркотичної асоціації Сергій потрапив у 2018. Вийшов звідти, коли його забрала тітка. Його поселили у нове помешкання на 24 квадратні метри і вже від журналістів він дізнався, що і це житло на нього не оформлене.

“Міжнародна антинаркотична асоціація” раніше працювала під брендом “Центр здорової молоді”. Організація має близько пів сотні реабілітаційних центрів в Україні і за кордоном.

Мережа застосовує сумнівні методи реабілітації і є фігурантом низки кримінальних проваджень.

Президент Володимир Зеленський, а також заступник міністра внутрішніх справ Олександр Гогілашвілі публічно підтримують мережу реабілітаційних центрів МАА. Гогілашвілі є вихідцем з цієї структури, де працював роками.

Читайте також

Скотчем і молитвою: якими методами закриті центри "реабілітують" хворих на алкоголізм і наркоманію

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело