За словами виконувача обов'язків директора Державного бюро розслідувань (ДБР) Олексія Сухачова, слідство у "справі вагнерівців" не має підтвердження інформації про те, що на території України проводився такий спецзахід.

Про це він заявив у інтерв'ю виданню "Інтерфакс".

"Наразі жодної інформації про проведення такої операції на території України ми не отримали. За результатами допитів посадових осіб така інформація теж не отримана", — зазначив чиновник

Справа

На його думку, кримінальне провадження у справі "надмірно політизоване": "Ми провели допити високопоставлених посадових осіб, правоохоронців, представників розвідувальних органів України. Також запросили матеріали у правоохоронних та розвідувальних органів, які підтвердили б або спростували проведення такої операції".

Читайте також: ТСК у справі "вагнерівців": засідання продовжили до 20 вересня

Водночас, коментуючи інформацію американського видання CNN про нібито допомогу американської сторони з організації операції, Сухачов зауважив, у ДБР її проаналізували двічі "і не виявили будь-яких фактичних даних, які це ЗМІ могло б надати слідству як версію або напрям для дослідження".

Окремо він розповів, що тимчасова слідча комісія ВР (ТСК) у "справі вагнерівців" не запрошує представників ДБР на засідання і не направляє інформацію до розгляду.

Читайте також: Справа "вагнерівців": ТСК звернеться до правоохоронців через "злив" інформації

Сухачов зазначив, що ДБР розгляне питання того, чи варто долучити до справи матеріали звіту ТСК, коли ухвалять "остаточне рішення": "Якщо ТСК направить на нашу адресу відповідний звіт, зрозуміло, що вивчатимемо його в рамках розслідування зазначеного кримінального провадження".

Він додав, що ДБР має комунікацію з комітетами ВР з питань правоохоронної діяльності та з питань оборони та нацбезпеки: "Якщо вони нададуть слідству інформацію — ми обов'язково її вивчимо та використаємо під час розслідування".

Що відомо 29 липня 2020 року біля Мінська затримали 33 членів ПВК "Вагнера". Україна заявила, що серед "вагнерівців" було 28 осіб, причетних до військових злочинів на Донбасі і СБУ зібрала достатньо доказів. Офіс генпрокурора направив до Білорусі офіційний запит про екстрадиційний арешт затриманих "вагнерівців". Відповідь ОГПУ не отримав. За тиждень після українського запиту Білорусь віддала 32 "вагнерівців" Росії. В Офісі президента сприйняли це "з прикрістю". Пізніше Путін назвав розміщення "вагнерівців" у Білорусі "спецоперацією США". Журналіст Юрій Бутусов повідомив, що українські спецслужби понад рік готували операцію із затримання "вагнерівців". Задля цього їх виманили до Білорусі. Проте, за словами журналіста, на нараді в Офісі президента силовики повідомили про фінальну стадію спецоперації, їх попросили відкласти її на кілька днів, після чого вона провалилася. У СБУ та в Головному управлінні розвідки спростували свою причетність до підготовки цієї спецоперації, а керівник Офісу президента України Андрій Єрмак назвав заяви "спланованою дезінформацією". 14 вересня 2020 року біля будівлі Верховної ради влаштували акцію з вимогою створити тимчасову слідчу комісію для розслідування справи "вагнерівців". Пізніше лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко заявив, що санкціонував проведення операції українських спецслужб із затримання бійців так званої приватної військової компанії "Вагнера" під час перебування верховним головнокомандувачем у 2018 році. 15 березня Рада зареєструвала проєкт щодо створення ТСК у справі "вагнерівців" та "плівок Суркова". Український парламент 19 травня створив ТСК з розслідування можливих злочинів представників державної влади, що сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності України, проте опозиційні фракції "Голос", "Батьківщина", "Європейська солідарність" не дали в неї своїх представників. Зокрема, "Голос" і "Європейська солідарність" наполягали на створенні ТСК, яка має розслідувати виключно "справу вагнерівців". 6 липня тимчасова слідча комісія Верховної ради, яка розслідує справу "вагнерівців" призначила секретаря. 13 вересня стало відомо, що Тимчасова слідча комісія Верховної ради з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів держвлади та інших осіб проти суверенітету України допитає ексначальника Головного управління розвідки Василя Бурбу у справі "вагнерівців". Він погодився дати свідчення.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело