Конгрес Сполучених Штатів Америки може збільшити розмір військової допомоги Україні до $300 млн на 2022 фіскальний рік. Про це повідомила у Facebook посол України в США Оксана Маркарова.

«Дякуємо конгресменам і сенаторам за пропозицію збільшити розмір допомоги на безпеку Україні до $300 млн в оборонному бюджеті США на 2022 рік (NDAA FY2022)», – заявила Маркарова.

Посол висловила сподівання, що виділення цієї суми буде погоджено і затверджено обома палатами Конгресу США – Палатою Представників і Сенатом.

Конгрес США може збільшити розмір військової допомоги Україні до $300 млн

Як відомо, з 2014 року Україна отримала від уряду США допомогу на оборону майже на $2,5 млрд.

У законопроєкті Палати представників США вже міститься пропозиція про надання військової допомоги Україні в розмірі $275 млн.

До слова, глава МЗС України прокоментував можливість отримання «Залізного купола».

Зазначимо, Банкова приписала Зеленському заслугу в можливому отриманні від США «Залізного куполу».

Цього тижня стало відомо, що США можуть продати або передати Україні компоненти системи протиракетної оборони «Залізний купол».

Так, у версію законопроєкту про оборонну політику США на 2022 рік включили поправку, яка вимагає від Пентагону представити Конгресу доповідь з описом варіантів можливого продажу або передачі Україні «існуючих систем», які, ймовірно, не будуть розгорнуті в найближчому майбутньому.

До слова, Кулеба заявив, що Україна вже цього року отримає партію Javelin від США.

Як повідомлялося 31 серпня, Сполучені Штати Америки обіцяють виділити до $60 мільйонів військової допомоги Україні. У повідомленні Конгресу адміністрація Байдена заявила, що пакет допомоги Україні необхідний через «значне збільшення російської військової активності вздовж її кордону», а також через мінометні обстріли й порушення режиму припинення вогню на Донбасі.

Джерело