Мобільна киснева станція українського виробництва запрацювала у Романівській лікарні. Роботи із закупівлі та встановлення тривали 4 місяці. Загальна вартість обладнання – 2 мільйони 246 тисяч гривень. Про це Суспільному розповів відповідальний за роботу кисневої станції Петро Марчук.

За його словами, вся робота із виготовлення та подачі кисню – автоматизована.

"Киснева станція необхідна для забезпечення киснем пацієнтів, які потребують кисневої підтримки, – розповідає Петро Марчук. – Ця станція може виготовляти два з половиною балони кисню за годину, а якщо помножити на 24 години, то виходить 50 – 60 балонів за добу. При повному навантаженні хворими на коронавірус, ми використовували 30 балонів. Кисень відділяється від складу повітря і перекачується у наступний резервуар. Це вже чистий кисень. Концентрат кисню виходить десь 97%, тобто пацієнти через трубопровід отримують у відділення чистий кисень".

Мобільна киснева станція українського виробництва запрацювала у Романівській лікарні

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Олег Пащинський розповів, що загалом у лікарні 55 ліжок облаштовані кисневими точками.

"Буде постійна подача кисню, сподіваюся, що вона буде безперебійною, – каже Олег Пащинський. – Киснева станція у нас знаходиться на вулиці. Магістральними трубопроводами кисень подається в корпус, заходить по трубочці на краники. До краників можна під'єднувати як зволожувач кисню, так і дихальну апаратуру".

За словами директорки лікарні Ірини Серт, роботи з придбання та встановлення станції почалися 4 місяці тому. До цього часу кисень до лікарні постачали у балонах.

"Була проблема з поставкою кисню, – каже Ірина Серт. – Тому прийняли рішення, що потрібно провести закупівлю, встановити таку станцію, щоб пацієнти могли безперебійно отримувати кисневу підтримку".

Читайте також Коронавірус зареєстрували ще у 196 жителів Житомирщини. У Житомирі уронефрологічне відділення лікарні №1 перепрофілювали для лікування хворих на COVID-19.

Джерело