«Це вже було у 2018 році. Були ціни під тисячу доларів за тисячу кубів. Небо не впало на землю, Дунай не потік у зворотний бік. Тому я не розглядав би цю ситуацію виключно в яскраво-чорних тонах. Відбувається дуже складний процес на ринку вуглеводнів як Європи, так і Азійсько-Тихоокеанського регіону», - каже експерт.

 

За його словами, для цього є багато суб'єктивних і об'єктивних факторів.

Бізяєв заявив, що в Європі зростатиме споживання газу

 

«Наприклад, умови угоди між США і Китаєм, укладеної ще при Трампі; зобов'язання адміністрації США поставляти газ до Японії, наприклад, в обмін на закриття атомних електростанцій; певні зобов'язання перед Південною Кореєю; ситуація в Європі, коли Європа фактично не має можливості забезпечити себе у повній мірі СПГ; падіння видобутку газу в Європі... У наступному році, наскільки я розумію, закриваються родовища в Нідерландах, а норвезькі родовища зараз знаходяться на плато, тобто більше газу вони давати не можуть», - сказав Бізяєв.

 

Він зазначив, що у зв'язку з переходом на так званий водневий тип економіки в Європі зростатиме споживання газу.

 

«І якраз однією з причин добудови «Північного потоку-2» було бажання саме здешевити цю ціну, але втрутилися біржові спекулянти. Давайте не будемо забувати, що ціни на газ за довгостроковими контрактами серйозних змін не зазнали», - резюмував аналітик.

Джерело