Компанія ДТЕК погодила із американською компанією HC Trading (Heidelberg Cement Group) постачання в Україну ще 2-х партій американського вугілля в обсязі 150 тис. т.

«Це стане вже другим контрактом компанії на імпорт вугілля із США. Перший контракт, на постачання 75 тис. т американського енергетичного вугілля було підписано наприкінці серпня. Загальний об’єм домовленостей з новим постачальником складає 150 тис. т. Очікується, що вугілля буде доставлене до України двома судовими партіями: перша – в грудні 2021 року, друга – у січні наступного року», – повідомили в прес-службі компанії.

У компанії наголосили, що домовленість на імпорт вугілля є частиною підготовки компанії до опалювального сезону, тому уся партія палива призначена для потреб ТЕС ДТЕК.

ДТЕК поставить в Україну додаткові 150 тис. т вугілля із США для проходження зими

«До початку опалювального сезону залишається все менше часу, тому наша компанія робить все можливе, щоб зайти у нього з максимальним ресурсом. Для цього ми активізували ремонтну кампанію на наших ТЕС, відкриваємо нові лави та збільшуємо видобуток вугілля на наших шахтах. Крім цього, ми першими в Україні почали завчасний імпорт палива із Польщі, Казахстану та США. Все заради надійності та стабільності української енергосистеми, щоб українці були зі світлом і теплом», – цитує пресслужба слова генерального директора «ДТЕК Енерго» Ільдара Салєєва.

Як повідомлялося, в липні через недосконалі правила роботи ринку електроенергії ціни на електроенергію падали до 40 коп./кВт.год, що в 3-4 рази нижче собівартості виробництва.

Це призвело до зриву підготовки до опалювального сезону та низьких запасів вугілля.

У серпні ситуація виправилася і ТЕС почали активно контрактувати нові обсяги вугілля, в тому числі з імпорту, а також активізували ремонтну кампанію.

Джерело