15 вересня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду продовжив розгляд справи №9901/73/21 за позовною заявою голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, в якій оскаржено указ президента України від 19 лютого 2021 року №64/2021 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 лютого 2021 року "Про застосування і внесення змін до персональних спеціальним економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" в частині застосування санкцій до позивача.

Під час судового засідання колегія суддів заслухала пояснення представників позивача та представника відповідача, передає 112ua.tv

Суд хоче, щоб ОП письмово пояснив, як РНБО приймала санкції проти Медведчука - ЗМІ

Також суд звернув увагу представника третьої особи-Служби безпеки України - на правові наслідки відмови відповідальними особами СБУ в допуску представників позивача до ознайомлення з документами з грифом" Для службового користування " і в черговий раз рекомендував вирішити це питання.

Крім цього, суд запропонував представнику президента України надати письмові пояснення щодо процедури розгляду та прийняття Радою національної безпеки і оборони України рішення про застосування санкцій до позивача.

На наступному судовому засіданні, яке відбудеться 20 жовтня 2021 року о 15:00, Верховний Суд продовжить заслуховувати пояснення сторін.

Детальніше з судовими рішеннями Верховного Суду у справі № 9901/74/21 можна ознайомитися в єдиному державному реєстрі судових рішень.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

20 серпня генеральний прокурор Ірина Венедиктова оголосила про завершення досудового розслідування за звинуваченням Віктора Медведчука в державній зраді.

31 Серпня Медведчуку було вручено нове клопотання про продовження терміну домашнього арешту ще на два місяці, так як, на думку прокурора, в ході ознайомлення з матеріалами кримінального провадження політик може їх знищити.

2 вересня Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання сторони обвинувачення, залишивши Віктора Медведчука під домашнім арештом до 31 Жовтня.

Політик підкреслив, що, так як домагатися правосуддя в Україні немає ніякого сенсу, він відмовляється від подачі апеляції і буде оскаржувати це рішення в міжнародних інстанціях.

Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За вісім місяців зарубіжні ЗМІ опублікували понад 82,5 тисяч публікацій, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

Джерело