Президент Володимир Зеленський 16 вересня створив робочу групу із мінімізації ризиків та наслідків через запуск газопроводу "Північний потік-2".

Про це повідомляє Офіс президента.

"У зв'язку з будівництвом магістральних газопроводів в обхід України та безпековими викликами у сфері енергетики, зокрема реалізацією проєкту "Північний потік-2", який містить прямі загрози національній безпеці та безпеці всього регіону, президент Володимир Зеленський 16 вересня підписав розпорядження № 545/2021-рп, яким утворив робочу групу з напрацювання пропозицій щодо нейтралізації відповідних ризиків", — йдеться у повідомленні.

Зеленський створив робочу групу через добудову

Згідно з документом, робоча група має:

підготувати пропозиції щодо заходів із запобігання та мінімізації негативних наслідків для держави від спорудження газогонів; напрацювати пропозиції щодо зменшення окремих загроз у безпековій та енергетичній сферах.

Зазначається, що розпорядженням Зеленський також затвердив персональний склад робочої групи, яку очолив керівник ОП Андрій Єрмак. Також до неї увійшли:

голова СБУ Іван Баканов; голова правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко; міністр енергетики Герман Галущенко; секретар РНБО Олексій Данілов.

"Керівник робочої групи у разі потреби може вносити зміни до її складу та залучати до роботи представників органів виконавчої влади, наукових установ, громадських об'єднань, а також незалежних експертів", — пояснили в Офісі президента.

Читайте також: Україна має залишитися транзитною державою – Меркель Чому цей газопровід такий важливий

"Північний потік-2" – це газопровід з Росії, який проходить через Балтійське море до Німеччини та зачіпає економічні зони та територіальні води п’яти країн: Данії, Німеччини, Росії, Фінляндії та Швеції. Його спроєктували в обхід України.

Разом з побудованим трохи раніше газопроводом “Північний потік-1” за рік через ці два газогони можна транспортувати 110 мільярдів кубометрів газу. “Північний потік-2” дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить, за оцінками експертів, доходи у розмірі близько 3% від усього ВВП держави.

"Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року, але у середині грудня 2019 року проти будівництва газопроводу Державний департамент США наклав на компанії, які будуть газогін, санкції.

Ще через рік тодішній президент США Дональд Трамп і Конгрес схвалили додаткові санкційні заходи, щоб зупинити будівництво російського трубопроводу. Однак у травні 2021 року новий президент США Джо Байден заявив, що адміністрація вирішила скасувати санкції щодо будівництва газопроводу, оскільки проєкт майже закінчений, а санкції зашкодять відносинам з Німеччиною та іншими європейськими союзниками.

Що відомо 8 вересня Федеральне агентство з мереж Німеччини отримало всю необхідну документацію для початку сертифікації газопроводу "Північний потік-2". У Газпромі заявили, що станом на ранок 10 вересня будівництво газогону "Північний потік-2" повністю завершене. 22 серпня під час візиту до Києва канцлерка Німеччини Ангела Меркель попередила російського президента Володимира Путіна про нові європейські санкції, якщо Кремль використовуватиме газогін "Північний потік-2" як зброю проти України. Президент Володимир Зеленський ініціював консультації з Європейською комісією та урядом Німеччини щодо реалізації проєкту "Північний потік-2". 18 травня видання Politico повідомило із посиланням на джерела в Держдепі, що США пропонують зняти санкції з очільника компанії Nord Stream 2 AG та члена ради директорів "Роснєфті" Матіаса Ворніга. Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас підтвердив плани адміністрації США відмовитись від санкцій проти компанії-оператора газопроводу "Північний потік-2" та її директора. "Північний потік-2" – це газопровід з Росії, який проходить через Балтійське море до Німеччини та зачіпає економічні зони та територіальні води п’яти країн: Данії, Німеччини, Росії, Фінляндії та Швеції. Його спроєктували в обхід України. Завершення будівництва газогону заплановане на 23 серпня. "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року, але у середині грудня 2019 року проти будівництва газопроводу Державний департамент США наклав на компанії, які будуть газогін, санкції. Ще через рік тодішній президент США Дональд Трамп і Конгрес схвалили додаткові санкційні заходи, щоб зупинити будівництво російського трубопроводу. Однак у травні 2021 року новий президент США Джо Байден заявив, що адміністрація вирішила скасувати санкції щодо будівництва газопроводу, оскільки проєкт майже закінчений, а санкції зашкодять відносинам з Німеччиною та іншими європейськими союзниками. На газогоні "Північний потік-2" завершилися роботи зі зварювання останньої труби. Читайте також "Меркель вирішила не робити Північний потік-2 полем битви для внутрішньої політики", — Конрад Шуллер. "Ми розглядаємо це як зброю": міністр енергетики Галущенко про "Північний потік – 2". Угода про "Північний потік-2". Як реагують в Україні та світі

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело