Представникам вразливих верств населення, зокрема, внутрішньо переміщеним особам, які проживають у Приазов’ї, допоможуть розпочати власний бізнес.

Таку програму втілюватимуть експерти німецького проєкту GIZ та Міжнародної організації праці. Презентували її 15 вересня в облдержадміністрації.

"У межах цієї програми відбудуться тренінги та надаватимуть мінігранти для людей, які проживають в районі Азовського моря. Учасники цих тренінгів дізнаються, як можна розробити власну бізнес-ідею та як створити власний бізнес. Одне з основних завдань цього проєкту — надати підтримку малому та середньому бізнесу, саме тому, що мікро-, малий та середній бізнес є опорою економіки, стимулює економічне зростання та створює нові робочі місця", — каже директор проєкту GIZ Давід Фюхтйоханн.

Представникам вразливих верств населення Приазов'я допоможуть розпочати бізнес

Цей проєкт орієнтований на жителів трьох районів Запорізької області, а саме — Мелітопольського, Бердянського та Пологівського, а також Маріупольського району Донецької області.

Загалом близько 400 осіб зможуть взяти участь у тренінгах. Вони розроблять власні бізнес-ідеї й сто найкращих зможуть отримати гранти розміром до 2, 5 тисяч євро.

"У Запорізькій області, на сьогодні, проживає понад 56 тисяч внутрішньо переміщених осіб. І, як свідчить практика, більшість з них вже не планує повернення на своє попереднє місце проживання. Тож, наша головна мета — зробити все, аби наш регіон став гідною домівкою для них, допомогти звикнути до нових реалій і створити взаємну дружню атмосферу як для внутрішньо переміщених осіб, так і для приймаючих громад", — каже заступник голови Запорізької облдержадміністрації Руслан Шиханов.

"У грантовій програмі ми зосередимо увагу, на вразливих категоріях населення. Ще раз повторюю, це внутрішньо переміщені особи та ветерани АТО, також молодь від 17 до 25 років, матері, які виховують дитину самі та багатодітні сім’ї. Наша грантова програма буде складатися з трьох етапів. Спочатку її учасники пройдуть навчання про те, як правильно скласти бізнес-план, як розробити маркетинговий план, як працювати з персоналом, як робити закупівлі, як планувати свої фінансові ресурси", — додав Георгій Морозов, національний координатор проєктів Міжнародної організації праці.

На перший етап — бізнес-тренінги — заяви вже надходять, сказав Георгій Морозов. Вони відбудуться 4-6 жовтня у Бердянську й Мелітополі та з 7 по 9 жовтня у Приморську й Токмаку.

Джерело