Працівники Національного заповідника "Хортиця", досліджуючи території пам’ятки Кам’янська Січ, знайшли господарську піч, збудовану понад тисячу років тому. Про це вони написали у Фейсбуці.

"Цього року на ерозійній ділянці берегу Каховського водосховища, в південній частині мису Стрілка, було винайдено об’єкт, який попередньо можна датувати часами Середньовіччя, початком існування Київської Русі. Об’єкт, який частково втрачено руйнаційними процесами берегоутворення, виявився господарською піччю. Близько 1000 років тому, ця піч використовувалась для пригодовування їжі, при цьому раціон давніх рибалок складав переважно з м’яса птиці та риби, про що свідчить заповнення господарським ям навколо печі", — написали вони.

Піч мала колообразний вигляд з трохи осілою верхівкою. Основа пічі була щільно викладена з місцевого вапнякового каменю та обмазана глиною. Піч використовувалась тривалий час, про що свідчать три зафіксовані спроби відремонтувати под печі.

"Цей рік приніс багато цікавого матеріалу, серед якого речі козацького побуту – глиняні люльки, гончарний посуд, скло, металеві речі та ін. Винайдені речі поширюють уявлення про козацтво та їх побут наприкінці XVIII ст.", — підсумовують археологи.

Що відомо

Піч, якій понад 1000 років, знайшли на Херсонщині

Науковці зазначили, що ця експедиція мала охороно-дослідницький характер. Також вони наголошують, що пам’ятка, яку вони знайшли, знаходиться в аварійному стані, тому "важливо кожен рік проводити моніторинг стану руйнації, запобігати знищенню важливих в культурному та історичному сенсі об’єктів".

Джерело