У Черкасах вперше в України лікарі пересадили кістковий мозок дорослій пацієнтці від неродинного донора. Про це Суспільному розповіла засновниця всеукраїнської платформи донорства Ірина Заславець.

За її словами 18-річній дівчині кістковий мозок привезли від її ровесника з Німеччини. Зробили операцію в серпні, а сьогодні, 16 вересня, пацієнтка зустрілася з рідними та поділилася враженнями.

Операцію зробили 19-го серпня в Черкаському обласному онкодиспансері. Кістковий мозок прилетів із-за кордону. Майже місяць лікарі тримали це в секреті.

18-річній дівчині з Черкас пересадили кістковий мозок ровесника з Німеччини

Кістковий мозок пересадили 18-річній Еліні Торопенко. Сьогодні (16 вересня — ред.) вперше після операції вона обійнялася з мамою.

Восени 2019-го року вона дівчинка захворіла на гостру мієлоїдну лейкемію. Все ускладнювала ще й мутація генів. Після курсів хіміотерапії хвороба відступила, але мутація зберігалася. Дівчинка була на підтримуючій терапії, однак у травні 2021-го рак повернувся.

Єдиним шансом на порятунок була трансплантація кісткового мозку. Серед родини донорів не було, а на коштовну операцію за кордоном не дозволяв полетіти стан Еліни.

Завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку у Світовому реєстрі вдалося знайти повністю сумісного з дівчиною донора. Це 19-річний хлопець з Німеччини.

Що відомо

Донині всі дорослі українці із раком крові чи апластичною анемією, яким потрібна була донорська трансплантація кісткового мозку (ТКМ), мусили їхати за кордон. Вартість такої операції — від 110 тисяч доларів. Лише торік наша держава спрямувала в іноземні клініки за ТКМ 413 млн грн. Туди відправили 139 дорослих українців.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Moderna закінчилася: чим імунізують у Смілянському Центрі вакцинації на Черкащині 600 тисяч пацієнтів і 34 тисячі операцій: Черкаська обласна дитяча лікарня святкує ювілей У Черкасах вакцинували тварин проти сказу

Джерело