У рамках роботи Івано-Франківської обласної тристоронньої соціально-економічної ради управління праці департаменту соціальної політики ОДА спільно з відділенням Національної служби посередництва і примирення в області за участю соціальних партнерів провело засідання круглого столу.

Під час засідання обговорили результати прогнозування розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) в області.

Учасники заходу відзначили, що основними чинниками, які спричиняють ускладнення стану соціально-трудових відносин на підприємствах, установах і організаціях області, є заборгованість із виплати заробітної плати, а також невиконання або не належне виконання роботодавцями умов колективних договорів.

На трьох транспортних підприємствах Прикарпаття є борги по зарплатах

Так, станом на 1 червня на обліку знаходилось 9 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин, з яких 3 випадки припадали на підприємства транспорту: ТзОВ «Універсал транспорт Україна», Приватне акціонерне товариство «Рогатинавто» та ТзДВ «Коломийське автотранспортне підприємство».

Основним дестабілізаційним чинником на цих підприємствах є несвоєчасна виплата поточної заробітної плати та заборгованість із виплати заробітної плати. Така ситуація склалась через запровадження карантину у зв’язку з епідемією коронавірусної інфекції.

На трьох транспортних підприємствах Прикарпаття є борги по зарплатах

Джерело