30 людей склали 15 вересня іспит на визначення рівня володіння державною мовою в Ужгородському національному університеті. Про це Суспільному розповів декан філологічного факультету Юрій Бідзіля. За його словам, учасникам для цього виділили одну авдиторію.

Учасників іспиту впускали до авдиторії по п’ятеро. Вони мали пів години для проходження тестування. На іспит до університету приходять ті, хто хоче отримати громадянство України, а також державні службовці. З-поміж останніх і Юрій Тонкошкуров.

"Це дуже добре, що нарешті на Закарпатті зробили цей центр іспитів, де можуть всі охочі через електронні кабінети зареєструватися і прийти скласти. Завдання взагалі ті, що мені попалися, жодного питання не було з того, що давали на "mova.gov.ua" з тих пробних тестів. Приблизно, вони були ідентичними за змістом і логікою. На монолог давалося дві теми. Був і час, щоб підготуватися. На мою думку, на монолог треба трохи більше часу, не 10 хвилин, а 15-20 хвилин потрібно на монолог", — розповів Юрій Тонкошкуров.

Іспит на визначення рівня володіння державною мовою в УжНУ. Хто і коли може його скласти

Декан філологічного факультету УжНУ Юрій Бідзіля розповів: складати іспит на визначення рівня володіння державною мовою тут почали з 14 вересня. Охочі це можуть зробити тричі на тиждень. В авдиторії з учасниками перебувають інструктори.

"У день складають близько 30 осіб. Реєструються на сайті Національної агенції, тому все відбувається в комп’ютерному режимі. Загалом є 30 хвилин часу. На тестування дається 20 хвилин, але після 18-ї хвилини треба завершувати, тому що потрібно відправити ті результати. 10 хвилин відводиться для того, щоб проголосити монолог. Коли виголошують монолог, то коли це роблять всі 15 людей, то це занадто гучно й перебивають одне одного, тому ми вирішили по 5 і нам дозволили", — розповів Юрій Бідзіля.

Ужгородка Марина Сташина-Неймет має порушення зору. Жінка проходила пробний варіант тестування. Вона розповіла: "Якщо перші тести йдуть відносно легкі, їх швидко читаєш і так далі, то чим вищий рівень, то там трохи довше витрачаєш час на читання, на те, щоб зрозуміти. У відведений час не вкладалася. Це при тому, що я на комп’ютері собі могла збільшити шрифт так, як мені це потрібно, тому що це вебверсія, а не в якійсь системі. Труднощі в цьому плані, як доступний формат, не виникало, а щодо часу, кажу, це дуже велика небезпека".

"Під’їхати можна, просто якщо це є дуже специфічні умови, тобто, якщо це людина з вадами зору, то нам треба обладнати комп’ютер, таке місце спеціально для такої людини. Зізнаюся чесно, серед цих комп’ютерів у нас такого немає, але у перспективі ми це зробимо, якщо будуть такі заявки, ми знайдемо можливість, щоб це реалізувати", — розповів Юрій Бідзіля.

За його словами, скласти іспит на визначення рівня володіння державною мовою в Ужгородському національному університеті можна щовівторка, щосереди і щочетверга з 10 до 16 години.

Читайте нас у Telegram, Viber та Іnstagram

Джерело